25 dolarlık alt seviye Nokia 130 tanıtıldı!

Microsoft, Nokia'yı alt seviye cep işinden geri çekmeyeceğini bu yeni telefonuyla belli etti!

  • Zeynel A. Öztürk
25 dolarlık alt seviye Nokia 130 tanıtıldı!

Microsoft'un Nokia X serisini öldürmesi ve onları Windows Phone'lara dönüştürme planları, firmanın alt-seviye cep pazarından tamamen çekileceği anlamına gelmiyor. Bunun kanıtı olarak Microsoft, alt seviyenin de altında bir telefonu, Nokia 130'u tanıttı.

Nokia 130, gelişmekte olan piyasaları hedefleyen bir telefon. Kontratsız 25 dolarlık fiyat etiketiyle dikkat çeken cep, sıradan "aptal" telefonlardan farklı hiçbir şey sunmuyor. İnternete bağlanma işlevine sahip olmayan telefon, dijital film ve müzikleri çalabiliyor ve bir microSD slotuna sahip.

Amacı Nokia 105 ile Nokia 220 arasında yer almak olan telefonla Microsoft, dünya üzerinde "cep telefonu olmayan 1 milyar kişiye ulaşmayı" amaçlıyor ve firmaya göre bunun en iyi yolu, en alt seviye Nokia ceplerden geçiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

çok şeker ama daha işlevsel olması lazım 2 mp ön ve arka flaşlı kamera gibi ve radyoda

@11 Ağu 2014 19:37 hocam sen 50 liraya marka mp3 calar bulamiyosun

telefonla led var kamera yok 25 dolara bu kadar oluyor sanırım :D :D

Bence çok güzel bir telefon hoşuma gitti.

fazlasıyla alt seviye olmuş

Türkiye'ye 200 liraya gelir artık.

türkiye satış fiyatı muhtemelen 200 lira olur

yeni nesil 1100 adayı

çok güzel olmuş nokia iyiki bu tip saglam telefonlar yapıyor ömürlük telefon bunlar mp3 flaş çok güzel

Mp3 fazla olmuş, sd kart da...sadece arama ve sms yapabilen, micro usb ile şarj olup telefon defteri içe/dışa kolay aktarılan bir telefon istiyorum. İki satır ekran olsun, kasası küçük tuşları büyük...düşünce kırılmasın, hiçbir yerinde made in china yazmasın...alın size satış rekorları kıracak telefon..

@02:32 alin size mal. Abi mp3 u kullanma sd kartida kullanma sonucta bu ekran cozunurlugu ya da surekli guc harcayan ozel tus isiklari filan degilki kullanmadigin an olmaz. Eger amacin bunlarda olmasin 5 dolar olsun diyorsan bos hayal kuruyorsun o fiyata bunlar olmasa bile inmez

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play