25 yıl önce yaşanan etkileyici gelişmeler...

Bundan tam çeyrek asır önce, 1986 yılında yaşanan ve hayatımıza damga vuran olaylar...

Tam 25 yıl önce yaşanan etkileyici gelişmeler
Dünyanın ilk taşınabilir bilgisayarı galerimizde...

Geçtiğimiz yıl, bir çok teknolojik gelişmenin yanı sıra dünyayı etkileyen olay meydana geldi. Bu olayları geçen ay yayınlanan makalemizde sizler için derlemeye çalışmıştık.

Peki, bundan çeyrek asır önce hangi gelişmelerin insanların hayallerinde ve hayatlarında izler bıraktığını merak ediyor musunuz? Örneğin 25 yıl önce, internetin insanların hayatını sandığınızdan daha çok etkilediğini biliyor muydunuz? Peki, ilk dizüstü bilgisayarın aynı yıl çıktığını?

Bundan 25 yıl önce, 1986 yılında insanlığı etkileyen teknolojilerden, sinema tarihinin geleceğini yazan gelişmelere kadar, bir çok başarıya imza atıldı. Bunun yanında geçtiğimiz yıl olduğu gibi, doğayı yıkıma uğratan ve belki de insan eliyle yaratılmış en büyük felaketlerden birisi yaşandı.

İyisiyle, kötüsüyle 25 yaşına giren bu olayları ve gelişmeleri görmek için galerimize buyurun. İşte 25 yıl önce olduğu gibi, bugün de insanları düşündüren olaylar ve hayatımızı bugün dâhi etkileyen gelişmeler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

iyimi oldu kötümü oldu ben anlamaz oldum. çocuklar bile çocukluğunu yasayamıyor pc basından kalkmıyorlar. artıları tabi daha fazla ama götürdükleride var.

chrome da yeni gizli pencere açınca yazanlar
Hakkınızda bilgi toplayan veya sizinle ilgili bilgileri paylaşan web siteleri
Ziyaret ettiğiniz sayfaları izleyen İnternet hizmet sağlayıcıları veya işverenler
Ücretsiz "emoticon"lar karşılığında hangi tuşlara bastığınızı izleyen kötü amaçlı yazılımlar
(Varsa) Peşinizi bir türlü bırakmayan gizli ajanlar
(Varsa) Şu anda arkanızda durup ekranınıza bakan kişiler

Kaçan Balık Büyük Olur Derneği'ni kurmaya karar verdim.

Bill'in mouse alacak parası yoktu benim mouse'u verdiydim, geri dönene kadar MSDOS'u mouse ile filan kullanıp Windows yapmış, mouse benimdi halbukisi...

Steve'in masasında da elmayı ısırıp bırakmıştım bilgisayarına marka yapmış, üstelik elmamı da yemiş, geri döndüğümde elmam kaybolmuştu...

Kurulacak olan derneğim bunları takip edecektir. En azından mouse'umu ve elmamın geriye kalanını geri almaya kararlıyım, fazlasına da itiraz etmem tabii ki... Ağaların eli tutulmaz...

Muhteşem valla bu gidişle herkes pc başında evinde oturarak çalışıcak sanırım.

ilk dizüstü pc ye bayıldım :)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost