2MP selfie kameralı Nokia 230 tanıtıldı!

Microsoft, fiyatına göre etkileyici özellikler sunan yeni Nokia 230'u ortaya çıkardı!

  • Zeynel A. Öztürk
2MP selfie kameralı Nokia 230 tanıtıldı!

Microsoft'un en yeni telefonu Nokia 230, 55 dolarlık fiyatıyla şimdiye kadarki en ucuz telefon olmak gibi bir iddiaya sahip değil. Yeni telefonun özelliği, firmanın son zamanlarında piyasaya sürdüğü tek kameralı telefonların aksine, LED flaşla desteklenen 2MP ön ve arka kamerayla gelmesi.

Nokia 230'un tasarımını da tekrar ele alan Microsoft, yeşil, kırmızı ve mavi renk seçeneklerini ortadan kaldırarak yalnızca siyah ve veya beyaz seçeneklerini sunuyor. İki telefonun arka yüzü de alüminyum renginde. Sonuç olarak yeni Lumia 950 ve 950 XL'den daha çekici bir tasarımın ortaya çıktığı bile söylenebilir.

Teknik özelliklere baktığımızda Nokia 230 tabi ki yeni Lumia'ların yanına yaklaşamıyor. 2,8 inç'lik ekrana sahip telefon 16MB RAM ve "27 gün" bekleme süresi sunan 1.200mAh pile sahip. FM radyo, MP3 player ve 32GB'a kadar kartları destekleyen bellek slotu telefonun eğlenceli özellikleri arasında.

Yurt dışı fiyatı 55 dolar olan Nokia 230, en uygun fiyatlı Windows Phone'lara yaklaştığından çok hesaplı olduğunu söylemek zor. Nokia 230 ve çift SIM kartlı model, Aralık'ta Hindistan'da satışa sunulacak. Asya, Orta Doğu ve diğer pazarlar ise 2016'yı bekleyecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

55 dolar+120 TL minimum ötv +telsiz vergisi+gümrük vergisi+ üçbeş üfürük vergisi=400 TL iyi valla. Devlet telefonu üretenden çok kazanıyor.

@27 Kasım 2015 13:09 aynen vallah bu devletin gücü garibana yetiyor zaten altın elmas satana ise sıfır vergi var bu nasıl bir adalet bu ülkede adeletmi var yada ne zaman oldu ki şimdi olsun.

16mb ram ne hangi yüzyıldayız

İşletim sistemi Symbian mı ? Sağdaki simgeleri görünce ne kadar özlediğimi tekrar hatırladım.

Bu ne ya çok kötü bir telefon

NOKİA olsun taştan çamurdan olsun,her türlü alırım.. İnşallah Türkiye'ye gelir.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play