3 boyutlu YouTube keyfi!

Sinema salonuna gitmeden, YouTube üzerinden 3D film nasıl izlenir? Nasıl yüklenir? İşte cevaplar...

3D video nasıl izlenir? Nasıl yüklenir?

3D YouTube videolarında çeşitli seçenekler yer alır. Video'yu olması gerektiği gibi görmek için mevcut gözlük tipini seçmeniz yeterlidir. 3D gözlük olmadan izlemek isterseniz ekrana şaşı bakmanız gerekir, bu da rahatsız edicidir.

Bu yüzden 3D bir gözlük satın alabilir veya bağlantılarda 3 farklı alternatif videodan, kendi 3D gözlüğünüzü yapmayı öğrenebilirsiniz:
1- 3D gözlük nasıl yapılır?
2- 3D gözlük nasıl yapılır?
3- 3D gözlük nasıl yapılır?

YouTube'daki seçenekler arasında siyah beyaz, yan yana gibi farklı pek çok gösterim bulunur. Siz de YouTube'a eklediğiniz bir videoya 3D desteği katmak isterseniz, yapmanız gereken 'yt3d:enable=true' etiketini eklemektir. Bu sayede 3D video seçenekleri, videoyu izlemek isteyenlerin karşısına çıkar.

YouTube üzerinde 3D video izlemekteki en büyük engel ise, bunları arayıp bulmaktır. Ne yazık ki YouTube üzerinde böyle bir kategori henüz yer almıyor. En basit şekliyle, arama kutusuna 3D yazarak desteklenen videoları bulmayı deneyebilirsiniz...

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

3B Gözlük satan bir yer biliyor musunuz?

işi biraz bilen biri olarak şunu söyleyim 3b olabilmesi için 3b kamerayla çekilmesi gerekir ( stereoscopic camera ) o yüzden youtube yaptığı şey sadece görüntü efekti olmaktan öteye gidemez.bunun için 3d gözlükle izleseniz bile bir fark anlamazsınız .eğer öyle olmasydı avatar filmi için insanlar o kadar para harcamazlardı.

jelatin kağıtlarından yapabilirsin kırmızı-mavi yada kırmızı-yeşil.

3b olayı hıkaye cok eskı bır olay bundan 20 sene once bıle heyecan uyandırmadı sımdımı uyandırcak...3d olay 3 d dir basarılar...western88

3D işi ilk 1920lerde başladı ozamanlar bile tutulmadı,bu zamandamı tutulacak,mantıksız...!

3b yokki 3d var

3d filmleri hergün çoğalıyor.müthiş bir şey gelecekte bütün filmler 3d oluyormuş 2-3 sene sonra.çarşıda 3 ytl'ye çok satılıyor .internettende 3d indirme programları var, fakat 1-2 günde indiriliyor.ben bu tv 'yi aldım herkesede tavsiye ederim, dedem zamanı tv'lerinizi atın artık. Tek isteğim!!!!!!!! internete inmiş 3d filmleri için (divx) gibi format dönüştürücülerin biran evvel yapılması, teşekkürler.

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
3D video nasıl izlenir? Nasıl yüklenir?
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir