3'üncü çeyrek sonuçları açıklandı

2,5 milyar TL yatırımla 2 milyon haneye ışık hızında internet.

3'üncü çeyrek sonuçları açıklandı

Turkcell Superonline, 2014 yılı üçüncü çeyreğinde gelirlerini geçen yılın aynı dönemine göre; yüzde 38 oranında artırarak 328 milyon TL'ye çıkardı. Artan fiber müşteri sayısıyla Turkcell Grubu'nun büyümesinde önemli paya sahip olan Turkcell Superonline, yakın zamanda tanıtılan TV Plus ile üçlü teklifler sunarak stratejisini daha da güçlendirdi.

Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, "2014 yılında yeni ürün ve servislerimizle müşterilerimizin hayatını kolaylaştırdığımız müşterilerimizi daha da odağımıza aldığımız üç çeyreği geride bıraktık. Geride bıraktığımız dönemdeki performansımızı son çeyrekte de sürdürüp, istikrarlı büyümeye devam edeceğiz'' dedi.

Büyüyen ölçek, kârlılığı 2,5 puan artırdı

Turkcell Superonline, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 38 artışla 328 milyon TL gelir elde etti. Amortisman, vergi ve faiz öncesi kârında (AVFÖK) yüzde 51 gibi dikkate değer bir artış sağlayan şirketin AVFÖK marjı ise büyüyen ölçek etkisiyle 2,5 puan yükseldi ve yüzde 27,8'e çıktı.

686 bin fiber internet müşterisi

Turkcell Superonline bugüne kadar gerçekleştirdiği 2,5 milyar TL'lik yatırımla fiber ağ üzerinden 2 milyon ev ve işyerinin kapısına kadar 1000 Mbps hızında internet hizmetini ulaştırdı. Üçüncü çeyrek sonu itibariyle toplam internet müşteri sayısı 1,1 milyon olurken, bunların 686 binini fiber kullanıcıları oluşturdu. Üçüncü çeyrekte 33 bini fiber olmak üzere toplam 69 bin yeni müşteri kazanımı gerçekleşti. Aynı dönemde Turkcell Superonline ses müşterilerinin sayısı ise 500 bini aştı.

Bireysel segment büyümeye devam ediyor

Üçüncü çeyrekte Turkcell Superonline bireysel gelirlerinde yıllık bazda yüzde 55, kurumsal segment gelirlerinde yüzde 32 artış sağladı. Kurumsal gelirlerdeki artışta grup sinerjisi önemli rol oynarken, bu iki segmentin gelir içerisindeki payı yüzde 66 olarak gerçekleşti.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Yaygınlaşmıyor traş bunlar. Evinin önünden fiber altyapı geçiyor site değil diye vermiyorlar millete bunlarla çalışılmaz. ADSL hizmeti daha beter modmesiz abone aypmıyorlar modem bedava öıkmak istediğinizde size söylenen adrese siz götürüp teslim etmek zorundaymışsınız bunu müşteri hizmetleri söylüyor. Vah vah...

Turkcell yalan söyleyen bir şirket.Emily ile eminenin indirme hızı reklamları tam fiyasko idi ve hala öyle.Gidin doğu anadoluya söyledikleri hızların %30'una bile erişlemiyor.Takılıp kalmalar bir görseniz.ama reklam olunca zannediliyorki süper hızda hizmet veriyoruz.

13 buyuk şehirde kurulu bir alt yapısı var adam doğu Anadolu diyor ? Bodrumdayım hizmeti almak istedim 13 şehir dışındaki şehirlere ttnetin alt yapısı ile yapıyorlar gelip boş kotuleme yapma dostum

evin önünden altyapı geçiyor ve site olmadığı halde bağlantı yapıldı. bağlantı yapılamaması durumunda başka olaylar vardır. yoksa adamlar zaten yayılma politikası içinde neden hazır evlere vermesinler??? gayet kaliteli bir altyapısı var adsl den kurtardı bizi...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

İlginizi çekebilir