3 eski, 3 yeni web tabanlı mesajlaşma aracı!

Nerede olursanız olun, arkadaşlarınızdan uzak olmak istemiyorsanız, bu 6 araca mutlaka göz atın...

Web tabanlı anında mesajlaşma yazılımları giderek gelişiyor ve bu uygulamalar yardımıyla neredeyse tüm mesajlaşma protokollerine bağlanmanız mümkün. Bilgisayarınıza herhangi bir yazılım yüklemenize gerek bırakmayan bu uygulamalara her yerden erişilebiliyor, işinizi son derece kolaylaştırıyor. İşte 3 eski ve 3 yeni web tabanlı anında mesajlaşma (IM) istemcisi:

Meebo Messenger: Meebo, standart haline gelen ünlü istemcisi ile sitesini ayırmış bulunuyor, ancak araç hala eskisi gibi çalışıyor. Meebo Messenger ile AIM, Yahoo!, Windows Live, ICQ, Jabber, Google Talk, MySpace, MyYearbook, ve Facebook sohbet ağlarına bağlanmanız mümkün.

eBuddy: Genel olarak Meebo'nun aynısı diyebileceğimiz eBuddy, ona kıyasla sadece MyYearBook'u desteklemiyor.

AirAIM: Sadece AOL Instant Messenger'ı destekleyen istemci, oldukça hafif ve temiz bir arayüze sahip. Aracın avantajı ise henüz çok fazla bilinmemesi ve birçok iş yerinde henüz engellenmemiş olması. Araçta yeni mesajlarınızı görebilmek için sayfayı yenilemeniz gerekiyor. Aracın herkesi tatmin edebilecek bir yapıya sahip olmadığını, ancak AIM için hafif ve etkili bir çözüm arayanların faydalı bulacağını söyleyelim.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

nimbuzz hepsinden gzl we kullanışlı tavsiye ederim 2 yıldır kullanıorum hiç bi sorun yaşamadım ha pc den girmişsin ha telden fark yok gibi :)

aynen nimbuzz çok güzel,ebuddy'den de daha kullanışlı.bedava aramasi bile var

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
3 eski, 3 yeni web tabanlı mesajlaşma aracı!
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir