3 inç'lik bir "Nexus 3" yolda mı?

Google yeni Nexus 4 telefonunu daha yeni tanıtmışken, bir Google cep canavarı daha mı geliyor?

  • Zeynel A. Öztürk
"Nexus 3" adında yeni bir Nexus daha mı geliyor?

Google, yeni Nexus oyuncaklarını henüz tanıttı, ancak bir başka Nexus'a dair söylentiler internette şimdiden dönmeye başladı. Söylentilere göre adı "Nexus 3" olacak cihazın kim tarafından üretileceği bilinmiyor.

Google'ın LG ile beraber ortaya çıkardığı Nexus 4, 4 inç'lik 1.5GHz dört çekirdekli bir cepti ve Android'in yeni sürümü Android 4.2 ile geliyordu. Şimdi ise bir Google çalışanının Google+ sosyal ağında yayınladığı fotoğrafların EXIF bilgileri, bize birtakım ilginç ipuçları veriyor.

Google'dan John Muller'in yayınladığı fotoğraf içerisindeki EXIF verileri, fotoğrafların bir Nexus 3 ile çekildiğini gösteriyor. "Nexus 3"ün adındaki "3" ise onun 3 inç'lik bir cep olabileceğini akla getiriyor.

Muller, Google+'da yaptığı yorumda "çıkmadan önce bazı şeyleri test etmek zorundayız" diyor ve ardından EXIF verilerinin değiştirildiğini söylüyor. Yani Muller, cihazın adının aslında Nexus 3 olmadığını söylemeye çalışıyor. Cihazın adının EXIF verilerinde "Nexus 3" ile değiştirilmiş olması, daha da gizlemli bir telefonun bizi beklediği anlamına gelebilir. Tabi Muller, bizlere bir şaka yapıyor da olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Nexus 4 , 4.7 inç boyutunda ekranla tanıtıldı.

Nexus'unda piyasasını öldürdü. Galaxy Nexus'um var.Çok memnumum ancak görünen o ki yakında pişman olacağım.

nexus 4 4. nexus telefonu olduğundan dolayı ismi öyle olmasın?.. 4 inç olduğu için nexus 4 denildiğini düşünmek için çok çaba harcadınız mı?

aldığımız cep telefonlarını bi ağız tadıyla kullanamadan yenileri geliyor insan kendini eksik hissediyor ne kadar kötü :D

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play