3 yaşındaki Windows 8 uzmanı!

Windows 8'e alışmak zor diyenler... Önce 3 yaşındaki bu ufaklığı izleyin, sonra bir daha düşünün!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 8'i 3 yaşındaki çocuk bile kullanabiliyor!

Windows 8'in "Metro" arayüzüne kullanırken yabancılık çekeceğinizi mi düşünüyorsunuz? 3 yaşındaki bir çocuğun onu kullandığını görseydiniz, fikrinizi değiştirir miydiniz?

Videomuzda izleyebileceğiniz çocuk, babasının da bir miktar yardımıyla Metro arayüzü içinde dolaşıyor, uygulamaları çalıştırıyor, onları ekranın kenarına sabitleyebiliyor ve fazlasını yapıyor. Çocuğun daha önceki Windows'ları kullanmamış olması ve Metro'yu sıfırdan öğreniyor olması şüphesiz bir avantaj.

Bakalım Windows 8 yayınlandığında tüm dünya onu nasıl karşılayacak. Sanırız önümüzdeki haftadan itibaren benzer çocukların Windows 8'i kullandığı videolarla bolca karşılaşmaya hazırlıklı olmalıyız.

3 yaşındaki çocuk Windows 8'i işte böyle kullanıyor! Videomuzda izleyin...

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Haha :)) Kullanamıyorum alışamıyorum diyenlere gelsin :)

metro arayüzünü kullanırken neden zorluk çekelim deli misiniz nesiniz

Vay be ben üç yaşındayken gui bile yoktu. Şimdiki veletler şanslı. Gelecektekiler daha da şanslı. Ne kadar geç doğmuş olursak olalım teknoloji için hep erken oluyor.

yeğenim iki buçuk yaşından beri iPhone'da araba yarışı oyunuyor, babasının da yerini bilemediği oyunları açıp oynuyor ! eminim hepimizin aillerinde vardır böyle çocuklar. biz 18'mizde gördük ancak bilgisayarları (bilgisayar mühendisiyim), sonraki nesiller napacaklar acaba !!??

@23 Eki 2012 16:13 ben 9 yaşındayım ve 3 yaşımda xp kullanmaya başladım.orta dereceli kullanıcı oldum şimdi windows 7 de

kullanamıyor değil başlat tuşunun olmamasına gıcığız... dokunmatik ekran yok ne gerek var metro' ara yüze?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play