3 yılda yerle bir olan bilgisyar!

Çok değil, sadece 3 yıl önce herkes koşa koşa bu cihazı almaya gidiyordu. Ama şimdi...

Netbook'a bir darbe de Dell'den!

2008'in başlarında ufak, hafif ve ucuz olarak hayatımıza giren netbook'lar çok kısa sürede çok yüksek satış rakamları yakaladılar. Fakat düşüşleri de yükselişleri kadar hızlı oldu. Apple'ın iPad'i piyasaya sürmesiyle yükselen tablet pazarı ve Intel'in Ultrabook hamlesi ise netbook'un sonunu hazırlayan etmenler oldu.

Geçtiğimiz günlerde Samsung'un netbook işinden çıkacağını buradaki haberimizde sizlere duyurmuştuk. Ve şimdi sıra Dell'e geldi. Dell, yaptığı açıklama ile 10inç'lik netbook'larını artık üretmeyeceğini ilan etti. Yapılan açıklamada "Dell Mini üretimini bırakıp, daha güçlü, daha ince ve daha rahat taşınabilir olan XPS serisi laptoplara ağırlık vereceğiz" denildi...

XPS gerçekten de etkileyici bir seri fakat yüksek fiyatından dolayı şimdilik beklenen ilgiyi görmüyor. Dell'in bu seriye yoğunlaşması, bakalım işleri tersine çevirebilecek mi?

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Fiyatları 250 dolardan 700 dolara fırlarsa tabi yerle bir olur!

11 inch Atom işlemcili bilgisayara; kim 700 dolar öder?

Amerika`da 19 inch dizüstü bilgisayarın fiyatı 500 Dolar!

500 Dolar fiyata gelişmiş dizüstü satın almak için tek yapılması gereken; belli aralıklarla yapılan kampanya indirimlerini beklemek (tabi bizde ülkemizde bize avcumuzu yalamak kalıyor)

sorarım size; netbook fırtınası nasıl başlamıştı?

Asus eee bilgisayar ile 250 dolar fiyattan satışa sunuluyordu, ama Asus işi sonradan bozdu eee netbook`un fiyatını arttırdı ama donanımı geliştirmeden.....

netbook pazarı hala var (ve daha da olurda) ama tuhaf bir şekilde netbook üretecek bir üretici yok!

hakikaten acayip bir durum!

netbookların durumu içler acısı, daha yeni doğmuşlardı gün yüzü göremeden göçüp gidyor zavallıcıklar.

bence netbooklar artik android ile gelecek ki suan androidli netbook kullaniyorum wondermedia wm8650 gayet iyi sadece 185TL simdi gittigidiyor.com adresine bakin 7" netbook diye arayin bulursunuz...

Bircok insanin hata yapma hakki vardir. Birakin ben de buyuk ihtimalle hata olacak bir sey soyleyeyim
Ultrabooklarin durumu da ayni olacak!

ufacık ekranlı telefondan ne anlıyolar anlamıyorum gerçekten yazık

ultrabook ların sonu aynı olmaz çünkü ince ve donanım sahibi cihazlar ipad vs tabletlerin yapabileceği sınırlı ama ultrabooklar windows işletim sistemini çalıştırıyor. akıllılık edip adam gibi fiyat koyarlarsa bence tabletler zor durumda kalır ama asus a filan bakıyorum fiyatlar çok uçuk yanlış politika izliyorlar.

ölecekse notebooklar ölsün ve yerlerini de ultrabooklara bıraksın. netbooklar ölürse yerini neye bırakacak? tablet demeyin sakın. hiç alakasız cihazlar. bence el altında gündelik kullanım için netbooklar devam etmeli. aynen ultrabook gibi ince zarif ve standart çift çekirdekli atom ve fusion işlemcili netbooklar üretilip 500 tl ye satılsa ne olur? al sana mobil ve ucuz eğlence... ama ucuz olmaz. BİRDEN KOYUN OLDUĞUMUZU UNUTTUM..

Sen de yorum yaz