30.000 kişiye Gmail hesabı!

Aynı anda tam 30.000 kişi Gmail'e geçiş yaptı: İşte ilginç bir anlaşma ve şartları...

  • Ali Güngör
Los Angeles Belediyesi Gmail'a geçti
Gmail çökmeler karşın ücretli e-posta hizmeti satabiliyor

Los Angeles Belediyesi 30.000 çalışanının Gmail ve diğer Google araçlarını kullanmasına karar verdi.

Şehir Meclisi'nden Tony Cardenas kararla ilgili yaptığı açıklamada "Los Angeles şehri ülkenin en büyük ikinci şehri olarak büyük öneme sahip bir karar aldı ve en gelişmiş e-posta sistemine geçmeye karar verdi" dedi.

Son oylamadan önce bazı meclis üyeleri tarafından, bu kararın mali açıdan önemli bir tasarruf sağlamadığı belirtildi. Ayrıca yine bazı meclis üyelerince, yaşanan Gmail sorunlarının ardından sitenin istikrarı konusunda endişeler dile getirildi. Buna karşın karar onaylandı ve Los Angeles şehri, kamu görevlilerinin Gmail'a geçtiği ilk büyük şehir oldu. Daha önceki bir haberimizde Gmail'ın çökme sebebini paylaşmıştık.

Los Angeles konsey üyesi Palu Korentz, L.A. Times'a "En son teknoloji olup olmadığı pek kesin değil; bir uçurumun kenarından atlıyor da olabiliriz" dedi.

Google ile imzalanan anlaşmada önemli bir veri sızmasının gerçekleşmesi, bir kamu çalışanının bilgisinin çalınması veya görüntülenmesi durumunda Google tazminat ödemeyi de kabul etti. Google sunucularının istikrarı ve Los Angeles'ın bu hizmetten memnuniyet durumuna göre başka şehirlerin de Gmail'a ve diğer Google hizmetlerine geçmesi mümkün.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Adamlar, kaliteyi biliyorlar ve onu kullanıyorlar... Gelişen Labs özellikleri ile Gmail şuan en hızlı ve alternatifi olmayan tek e-mail servisidir...

Gmaili ve google ı seviyorum herşeyiyle sade. Reklamları bile sade. Diğerleri gibi gözümüzün içine içine sokmuyorlar. Microsoftun hotmailini oldum olası kullanmıyorum. Gereksiz herşeyi sermişler ortaya. Google ihtiyacın varsa git al diyor. yoksa diretmiyor sana.

e mail=gmail dir... western88

Isteyene en teferruatlı isteyene en basit ararüz açıyor ne salak reklamlar var de başka birşey temalar da harika bir opsiyon...
7386 MB kotam var şuan :D

Gmail kokten degisiklik yapmiyor, tema sunuyor. Kullanıcılarını kızdırmıyor. Artan kapasite, hızı, fonksiyonları, desteklediği eklentiler ile mail içini zenginleştiren bir yapısı var. İstediğini seç ve bu keyfi yaşa diyor kısacası :) hızı düşünme o benim işim diyor :)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play