360 Security'den Android 6.0'a tam not

360 Security, güvenlik uzmanlarından Android 6.0'a tam not geldi.

Android 6.0'a tam not

360 Security'nin güvenlik uzmanları, akıllı telefon kullanıcılarının gönül rahatlığı ile Android 6.0 işletim sistemine terfi edebileceklerini belirtti. Android 6.0'ın geliştirilme evresinden, piyasaya sürülmesine kadar 20'den fazla güvenlik uzmanının binin üzerinde analizi sonucunda 10'un üzerinde açık tespit ettiklerini belirten 360 Mobile Security Güvenlik Teknolojilerinden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Xu Xin, aylık güvenlik güncellemelerine ek olarak 360 Security ile kullanıcıların artık daha rahat bir nefes alacaklarını söyledi.

"YENİ SÜRÜM ANDROID'İN PAZAR PAYINI YÜZDE 3 ARTIRABİLİR"

Dünyadaki toplam akıllı telefon pazarının büyük bir bölümüne sahip olan Android'in yeni işletim sistemi Marshmallow'un geliştirilme sürecinde 360 Security güvenlik uzmanlarının Google tarafından birçok kez ödüllendirildiğini belirten Xu Xin, "Android cihaz kullanıcılarını tehdit edebilecek problemlere çözüm bulmak 360 Security olarak bize gurur veriyor. Başta Prof. Guang Gong ve diğer uzmanlarımızın çalışmaları neticesinde Android 6.0'ın güvenlik standartları dinamik bir seviyeye ulaştı. Telefon üreticilerinin yanı sıra uygulama geliştiricilerinin sayısının çok fazla olması Google'ın bu alanda aksiyon almasını etkiliyordu. Android 6.0 bu süreci iyileştirecek. 360 Security olarak biz de Android kullanıcılarının telefonlarını daha güvenli, daha hızlı ve daha uzun süre kullanmalarını sağlayacağız. Android 6.0'daki çok yönlü iyileştirmeler sayesinde 2016 sonunda Android pazar payının; yüzde 87'ye ulaşması bekleniyor" dedi.

"UYGULAMA İZİNLERİ VE ANDROİD PAY'E DİKKAT"

Android 6.0 Marsmallow ile gelen en dikkat çekici özelliklerden birinin yenilenen uygulama izinleri olduğunu belirten Xu Xin, kullanıcıların yeni uygulama yüklerken bu izinlere mutlak göz atılması, yönetmesi gerektiğini söyledi. Google'ın düzenli olarak güvenlik güncellemesi yayınlamasının başlı başına bir çözüm olmadığının altını çizen Xin, sözlerini şöyle sürdürdü; "Büyük resme baktığımızda Android işletim sistemine sahip kullanıcıları, en çok yazılım geliştiricilerin aksiyonları etkiliyor. Akıllı telefonlarda artan hacker saldırıları, virüs ve dolandırıcılık yöntemlerine karşı kullanıcı mutlak güvenlik yazılımı kullanmalı. Aynı zamanda banka bilgilerimizin, e-posta şifrelerimizin, binlerce fotoğrafımızın yer aldığı akıllı telefonlara geliştiricisi bilinmeyen ya da Google Play dışından temin edilen uygulama yüklenmemeli." 360 Mobile Security Güvenlik Teknolojilerinden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Xu Xin, Google'ın ödeme sistemi Android Pay konusunda da uyarıda bulundu. Xin, NFC özellikli Androidli cihazlar sayesinde kullanıcıların kredi kartları yanında olmadan 700 binin üzerinde mağazada alışveriş yapabileceğini, hackerların 2015 yılında bu alanda zararlı yöntemler geliştirdiğini, zafiyet yaratan girişimleri 360 Security yüklü olan telefonlarda önlediklerini belirtti.

CEP TELEFONUNUZU 10 ADIMDA GÜVENLİ HALE GETİRİN

360 Security'nin Android 6.0 ile birlikte daha da hızlandığını söyleyen Xu Xin, kullanıcıların tek bir tuşla cihazlarını yüzde 18 oranında hızlandırıp, pil ömrünü ortalama yüzde 40 artırabileceklerini ve 5 saniyede telefonlarındaki güvenlik tehditlerini tarayabileceklerini söyledi. Xu Xin, Android işletim sistemine sahip akıllı telefon kullanıcılarının kişisel bilgilerini maksimum koruma altına alacağı 10 ipucunu ise şöyle sıraladı;

  • Gerekli olmadıkça USB hata ayıklayıcı fonksiyonunu kapatın.
  • Güncel işletim sistemi kullanın
  • Antivirüs uygulaması yükleyin
  • Root'tan uzak durun
  • Kimliğini bilmediğiniz kişilerden gelen SMS linklerine tıklamayın
  • Kaynağını ve dilini bilmediğiniz siteleri gezmeyin
  • Parola istemeyen WiFi'lere bağlanmayın
  • Açık WiFi'lerde bankacılık işlemi gerçekleştirmeyin
  • Telefonumu bul özelliğini aktifleştirin
  • Kaynağını bilmediğiniz uygulama ve oyunları kurmayın, kullanmayın

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Bir de çok büyük yazılımlara güvenmeyin. Hakkındaki bilgileri metadata olarak sakladıklarını söyleseler de her zaman için telefon sahibine kadar inceleme yapabiliyorlar.

Android büyüyor büyüyor güzel :))

Root'tan uzak durun diyorsunuz. Daha önceki yazılarınızda root'la özgürlük diyordunuz ve daha güvenli olduğunu ifade ettiniz.

@11 Mart 2016 09:21 Sony Z5'i MarshMallow'a güncelledim. İki gün root olmadan kullanmak zorunda kaldım. Hakan Taşıyan - Sensiz İki Gün

telefonu kullanmasak daha iyi değilmi? ne buya ..bunu yapmayın..buraya girmeyin..bunu oynamayın..ee sende telefonu mu koruyacksın..360 güvenlik..ne güvenlikmiş ya..! sen ne işe yarıyorsun..360..! oraya girmeyin söz olur..buraya girmeyin telefon köz olur..buraya girmeyin telefon saz olur..buraya girmeyin telefon kaz olur..nereye girelim? 360? telefonu kullanmasak daha iyi..ya..böyle saçma sapan öneriler ve korumalar ile mi bizi koruyacaksın..360..get işine be...siliyoruz 360 güvenliği.pislik.

ne zamandan beri antivirüs şirketleri pazar payı öngörüsü yapıyor? böyle reklamlar ile kandırılıyor tüketici. zaten bakarsanız açıklamayı yapan da çinli midir nedir xu xin. markette gezen virüs şokundan sonra iyi reklam bunlar. onun yerine marketine ne girip çıktığını kontrol etse keşke çinli ıvır zıvır.

root tan uzak mı durayım. çoğu performans antivirüs programı root ile daha verimli çalışıyor. bkz. greenify, clean master, sd maid... ayrıca sistemi kullanmayı bileceksin kardeşim . önüne geleni yükle , her siteye gir çık, yüklerken bir şeyi her çıkana yes de sonrada android böyle şöyle. korunmak da korunmamak da kulanıcının elinde antivirüslere fazla güvenmeyin.

" 360 Mobile Security" şu dandik firmanın sözüne mi inanacaksını? Kaspersky ve Eset gurubundan bir açıklama almadan kararvermeyin derim. 360 mobile security kadar uyduruk bir program daha görmedim resmen telefonun içinden geçiyor panayır gibi 500 bildirim yok bildirim paneli uyduruk uyduruk şeyler.. Tamamen google a yağ çekim reklam yapma harekatları.

Android ve virüs yanyana

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play