3D ekranlı cep telefonu büyük ilgi görüyor

Bu cep telefonu rakiplerinden çok farklı; çünkü onun 3 boyutlu bir ekranı var...

  • Selim Öztürk

Japonya genelinde 3G network'lerin ve gelişmiş cep telefonu modellerinin yaygınlaşmasıyla birlikte, ülkedeki network sağlayaıcıları da daha fazla gelir elde edebilmek için daha gelişmiş cep telefonlarıyla kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. KDDI isimli bir Japon network operatörü de, bu bağlamda yeni 3D ekranlı telefonunu geçtiğimiz günlerde Japon kamuoyuna duyurdu.

Ketai H001 isimli bu yeni cep telefonun göze çarpan en önemli özelliklerinden biri Hitachi firmasının imal ettiği 3.1 inç'lik menteşeli bir ekrana sahip olması. Bu ekranıyla birlikte Woo ismini de kazanan ürün, oyunları, resim ve video içerikleri 3D ekranında görüntüleyebiliyor.

Bu özelliklerinin yanında otofokuslu 5 megapiksel dahili kamerasıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başaran yeni Woo Ketai H001, bunun yanında depolama birimi olarak Micro SD kartları kullanıyor. 51x111x18.6mm ebatlarında ve 'alev kırmızısı', 'gümüş' ve 'mor' gibi üç çeşit renk seçeneğiyle kullanıcılara sunulacak olan Woo Ketai H001'in ne zaman satışa sunulacağı ise henüz bilinmiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Türkiye' de 3g yokki 3d sadece ve sadece 10 yılda gelir o zamana kadar dünyadakiler uzaya gider biz son teknolojiyi kullanarak kendimizi avuturuz...biz bu gördüğünüz telefonu anca rüyada görürüz adamlar kullanacaklar....aynı 3g 1999 senesinde japonyada başlandığı gibi..bu ülkenin teknolojik bir politikası yok hiç bi ciddi politikası olmadığı gibi...(politika yaşamdır ama biz iyi yaşamayı hala başaramıyoruz...)

"politika yaşamdır ama biz iyi yaşamayı hala başaramıyoruz..." sözünü yazan arkadaşın alnının çatından öpüyorum. ülkede teknoloji hedefi yok vizyon yok arge yok. dışardan parça alıp montajlamak ile fason üretim ile teknoloji gelişirmi? vestel arge si dışında hangi markanın adam gibi arge'si var? cep telefonunun çalışma prensibi üzerindeki teknoloji basittir ama onu akıl etmek işlemek paraya çevirmek üstün zeka ister. bizim neyimiz esik diyenlere duyrulur!

doğru söze ne hacet denir _? haklılığınızı savunmak da bir işe yarar mı bilmem

çette üretim

Sen de yorum yaz