Üç boyutlu sanallaştırma artık mümkün

VMWare'in Horizon adlı hizmeti, NVIDIA sayesinde sanallaştırılmış masaüstlerine 3D olanağı sunacak!

Sanal makinelerde NVIDIA GRID sanal GPU da geliyor

Sanal makinelerde NVIDIA GRID sanal GPU da geliyor

Sanal makinelerde NVIDIA GRID sanal GPU da geliyor

NVIDIA CEO'su Jen-Hsun Huang ve VMware CTO'su Ben Fathi VMware Horizon DaaS Platformundaki NVIDIA GRID teknolojisini firmanın yıllık GPU Teknolojisi Konferasında Huang'ın yaptığı açılış konuşması sırasında duyurdu.

NVIDIA ve VMware ayrıca VMware müşterilerinin VMware sanal makineleriyle GPU paylaşımında NVIDIA GRID vGPU (sanal GPU) teknolojisini kullanabilmesini sağlamak için bir ortak geliştirme çabası içinde olduklarını belirtti. GPU başına sekiz kullanıcıya kadar destek verebilen GRID vGPU – grafik deneyimini tehlikeye atmaksızın - çoklu sanal masaüstleri arasında hızlandırılmış GPU paylaşımında endüstrinin en gelişmiş teknolojisi olma sözü veriyor.

GRID vGPU, grafik komutlarını doğrudan GPU'ya göndererek GPU donanımının her bir kullanıcının ihtiyaçlarını karşılamaya yetecek miktarda bellek tahsis etmesini sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bu ortak geliştirme çabasının amacı müşterilere ve hizmet sağlayıcılara yoğun grafik içeren karmaşık uygulamalarda mümkün olan en düşük maliyetle en yüksek performansı sağlamaktır.

Bulunabilirlik ve fiyat

VMware Horizon DaaS Platformu içeren NVIDIA GRID teknolojisi tedarikçilere ve müşterilere hizmet vermeye hazır. NVIDIA GRID vGPU donanımının VMware sanal makinelerinde çalışan bir erken erişim sürümü bu yılın devamında seçkin müşterilerin beğenisine sunulacak.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
3
Sanal makinelerde NVIDIA GRID sanal GPU da geliyor
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir