Üç boyutlu sanallaştırma artık mümkün

VMWare'in Horizon adlı hizmeti, NVIDIA sayesinde sanallaştırılmış masaüstlerine 3D olanağı sunacak!

Yüksek performans

Yüksek performans

Kullanıcılar ve bulutlar arasında yüksek performans

NVIDIA Kepler mimarisini temel alan NVIDIA GRID GPU'larıyla endüstri lideri grafik performansı ve düşük gecikme süreli ekran teknolojisi sunularak sanal masaüstlerindeki performans en uygun düzeye taşınıyor. Kullanıcılar VMware Horizon DaaS Platformuyla beraber bir bulut hizmeti olarak ödün vermeyen görsel bilişimden yararlanarak sorunsuz mobil erişim sağlıyor ve Adobe Photoshop ve Autodesk Design and Creation Suites gibi oldukça zorlu görsel grafik uygulamalarda talep üzerine işbirliğine gidebiliyor.

Autodesk'te kıdemli yazılım mimarı Ben Cochran'ın ifadesine göre, "Müşterilerimiz ister çığır açan yeni ürünler, binalar ve sivil altyapı isterse satış rekorları kıracak eğlenceler tasarlarken olsun, son derece yüksek oranda görsel doğruluk bekliyor. DaaS bugün NVIDIA GRID üzerinde zaten çalışmakta olan bir dizi Autodesk yazılım uygulamasını tamamlar niteliktedir."

VMware'de Son Kullanıcı Bilişimi başkan yardımcısı ve genel müdürü Sumit Dhawan'ın belirttiğine göre, "NVIDIA GRID içeren VMware Horizon DaaS Platformu yüksek güç gerektiren bilişime ve görsel grafiklere ihtiyacı olan firmalar için mükemmel bir çözümdür. Bu çözümle işletmeler buluttan istisnai 3D kaliteli grafik uygulamalar sunarak, anında mobil erişim ve tüm dünyadaki kullanıcılar arasında işbirliği yoluyla yenilikler yapabilir. VMware ve NVIDIA'nın birlikte çalışmasıyla müşteriler ve hizmet sağlayıcılar kendi alanlarında endüstri lideri olan iki firmayla beraber çalışmanın avantajından yararlanır."

VMware Horizon DaaS Platformu sayesinde hizmet sağlayıcılar bütçeyi zorlamayacak, öngörülebilir ücretler karşılığında aylık bulut aboneliği hizmeti olarak son kullanıcılara masaüstlerini ve 3D grafik uygulamalarını da içeren eksiksiz sanal çalışma alanları sunabilir.

Piyasadaki büyük avantajlar

NaviSite grup başkan yardımcısı ve genel müdürü Sumeet Sabharwal'a göre, "DaaS'ın avantajları tüm endüstrilerdeki müşteriler için oldukça çekicidir ve yüksek performanslı grafik ihtiyacı olan müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayacak benzersiz bir DaaS teklifini sunan ilk firma olmak için büyük potansiyel görüyoruz. NVIDIA GRID içeren VMware Horizon DaaS Platformunun bu fırsattan yararlanacak konumda olacağına inanıyoruz. NaviSite, bu yılın devamında DaaS teklifini NVIDIA GRID teknolojisini de içerecek şekilde genişletmeyi planlıyor."

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir