3D'ye hayat veren 9 film

Filmlere 3. boyut kavramını getiren gelmiş geçmiş en iyi 9 film... Hepsi burada sizleri bekliyor...

3D'ye hayat veren 9 film

HD filmlerin etkisindan daha kurtulamamışken, şimdi de 3D filmler dört bir yanımızı sarmış durumda. Özellikle Avatar filmiyle milyonlarca seyircinin yoğun ilgisiyle karşılaşan 3D filmler, 3D TV satışlarında da adeta patlama yaşanmasına neden oldu.

Ancak Avatar filmi ilk çekilen 3D film değildi elbette. Yıllar önce, ki 1950'li yıllara kadar bile geri gidebiliriz, 3D filmler boy gösteriyordu. Ancak film eleştirmenleri veya izleyiciler 3D filmlere bugünkü kadar ilgi göstermiyordu.

Avatar ise 3D filmlerin kaderini yeni baştan çizen önemli bir baş yapıt oldu. Sadece iki yıl içinde binlerce 3D filmin vizyona gireceği biliniyor. Bugün ise Toy Story 3, 3D formatında karşımıza çıktı.

Şimdi isterseniz 3D filmlere 50'li yıllardan günümüze şöyle bir göz atalım. Makalemizin devamına galeri sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Buz Devri 3 ?

helele robot filmine tıkla

mumya evi gerçekten süper filmdi

2 yıl içinde "binlerce" 3D filmin vizyona gireceğinen emin misiniz? Sinema filmlerinden bahsediyorsanız tüm filmler bile bu sayıya yaklaşamaz.

mumya evi'ni izlerken çok ürpermiştim. piyanonun başına oturtulan mumyalanan çocuğu kurtarmaya çalışırken, çocuğa her dokunuşlarında, ondan bir parça kopuyordu. çok başarılı bir korku filmiydi. korkutmayı gerçekten başarıyorlar.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play