Bütün operatörler için yöntemler

Vodafone, Avea ve Turkcell 3G kullanmaya nasıl başlayacağınızı ve destekleyen telefonları derledik!

Avea 3G için

Avea 3G için

Avea'dan 3G kullanmak için 3G yazarak 3334'e SMS yollamanız gerekiyor. İsterseniz Avea yetkili bayilerine uğrayıp sözleşme de imzalayabilirsiniz. Ancak daha kolayı https://www.avea.com.tr/mps/portal?cmd=onlineTransactionsHome<=tr adresinden Avea online işlemlere girmeniz olacaktır.

Avea'nın normal internet sitesinden veya Wap sitesinden işlemler bölümüne erişebilirsiniz. Avea müşteri hizmetlerini (500) arayabilirsiniz. Son olarak da operatörlere bağlanarak ve de *100# servisi işlemler menüsünden 3G abonelik talebinde bulunarak 3G aboneliği başlatabilirsiniz.

3G aboneliği için 3G abonesi olmanız; 3G destekli cihaz kullanmanız ve 3G kapsama alanında olmanız gerekmektedir. Ayrıca telefonunuzun Ayarlar bölümünden Dual Mode veya Çift Mod seçeneğini de açmanız gerekmektedir. Bu sayede telefonunuz 2G ve 3G şebekeleri arasında kesintisiz geçiş yapabilecektir. Sadece 2G seçeneği açık telefonlar 3G şebekesine bağlanmaz; sadece 3G şebekesi açık telefonlar da 3G kapsaması olmayan alanlarda Avea şebekesine bağlantı yapamaz.

Avea tarifeleri

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

Mersinde halen 3g şebekesi cekmiyor.. ne dandirik iş yapıyolar..

3636'ya SMS yolladık ta ne oldu. 3 gündür 3G yüzü göremedim şahsen Tekrar yolladım mesaj, en geç 1 saate kadar işleminizi gerçekleştireceğiz tarzı bir mesaj aldım ama 5 saat geçti tık yok. Kahrolsun Vodafone, bir de vodafone'da fark varmış da , 3G'de dünya deviymiş te , 3G değil 3G+ imiş te, O kadar da reklam yaptılar da hepsi HAVA CIVA.
Bir de Turkcell hattım var. Eh, o da az çektirtmedi bana ama açıldı.

nokia n70 de görüntülü konusma denedim ama sebeke hatası veriyor olmadı yani

bulunduğumuz yerde 3G destekli baz istasyonu olduğunu nerden bileceğiz?

Kapsama alanı çok kısıtlı

kısa zamanda düzelir problemler ve indirimde gelir türktelekomda mecburen indirim yapçak bu gidişle.

Kotasız seçenek yok; aynı dalga geçer gibi...
Y.dışında böyle bi seçenek yok, dünya kadar reklamı yapılan bu servisin kotasız olması kadar feci ve hezimet verici bir özelliği olamazdı..

Operatörler yaldızlı reklamlarla miletin gözünü boyayarak bu açığı kapatmaya çalışıyorlar; zaten bizim milet unutkan, kotayı unutur ve aşımdan itibaren 1GB kota aşımına 50 tl yi basar böylelikle opeartörler kısa yoldan ve çabucak servisi bu yoldan amorti ederler diye düşünmeden kendimi alamıyorum.
Sırf bu nedenden dolayı bile 3G kullanılmaz,kullanmam...

3G kapsama alanını çok daha iyi bir düzeye getirmeleri lazım kısa sürede. Yoksa bir işe yaramaz.

Bu bilgilendirme işi bence kimsenin işi olmamalı, özellikle devlet eliyle, operatörler tarafından yapılması zorunlu kılınmalıydı. Bir de bugün gördüğüm, özellikle büyük ve teknolojik olarak kendisini konumlandıran fakat abonesi gözünde nasıl konumlandığını da aslında çok iyi bilen ve buna rağmen hizmet kalitesini iyileştirmeden, fatura tutarını sürekli yükselten operatörümüzün müşteri hizmetlerinin, 3G lansmanından 1 gün sonra, 31 Temmuz 2009 itibariyle hizmet veremeyecek kadar yoğun hale gelerek, kendinden bekleneni başarıyla yerine getirmesi (en düşük kalitede hizmet, en yüksek müşteri memnuniyet(sizliğ)i)

3G yi bulamayan arkadaslar Arama ayarlarından Sebeke modunu UMTS olarak secebilirler...
Bu arada desteklenen modeller arasında Nokia 5700xpressmusic neden yok?

Valla kardeşim ben Batmandan 3G'yi çok rahat kullanıyorum tabii ki Turkcell farkı ile. İlk günden bu yana hiç bir sorun yaşamadım. Tabii arada çalışma yapıldığı için kesintiler olabiliyor..

sadece şehir merkezlerinde çekiyor:)
ilçelerde ve semtlerin çoğunda yok...
turk işi 3g boyle oluyor demekki....

limitsiz paket olmadıktan sonra napayım 3g yi.

böyle gelmiş böyle gider arkadaşlar alt yapı olmadan bu kadar olur zaten japonlar 4G gecerler biz daha 3G alt yapısı ile uğrasarız 1 sene gec gelseydi ama tam gelseydi keske ama nerde sadece para öncelikte müşteri memnuniyeti değil

Yoo sadece şehir merkezlerinde değil...Ben dağda oturuyorum batıayazda antakya'ya 20kilometre uzakta bir dagda(hatta dagin basinda) ve 3g orda da var kullaniyorum...Ben turkcell kullaniyorum operatör aramasi yaptigimda vodafoneun da 3g hizmetini verdigini görüyorum bizim dagda bir tek avea yok o zaten hiçbir yerde yok...

selam, bu 3g tarifelerden sonra telekom vdsl hizmetini adsl ücretiyle vermeye başlayacak yakında, birde vodafone tarifesinde değişiklik var
3gb kalktı, 5gb 45 ytl oldu. hayırlısı olsun.

normalde hatlar bos olunce 3 4 mbit gorebılırız kı yogun zamanlarda 2-2.5 mbit maksımum hız gorebılırmısız turkcell musterı hızmetlerı boyle dedı en azından.benım anlamadıgım dıyelım yaptılar lımıtsız fıyatta uygun dıyelım o zaman 3g olucak edge onu kaldırcak alt yapıyı kurmak flan hıkaye yok oyle bı sey bu kadar genc nufusa lımıtsız bır operatorun dayanması mumkun degıl arkadaslar egrı oturup dogru konusmak lazım net denılınce akla download gelmıyorsa 3 gb da yeter 5 gb da yeter ;)

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
limitsiz paket olmadıktan sonra napayım 3g yi.
--------------------------------------------------
Vodafone'un limitsizi var ama maalesef günlüğü 5 TL, aylığı 150'ye geliyor.
http://www.chip.com.tr/konu/vodafone-3g-tarifesini-acikladi_14300.html

bu 3G KAYSERİ civarındada çekmezoldu.Telefonum çarşıya çıktığım zaman 3g yazısını görüyordum.Bu sefer hiç göremez oldum.ne işdir ya

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir