4.000 Google Earth Fotoğrafından Klip!

Google Earth'teki uydu fotoğraflarından oluşturulan bu müzik klibi, evde kendi klibinizi yapabileceğinizin bir ispatı olsa gerek!

  • Zeynel A. Öztürk
4.000 Google Earth Fotoğrafından Klip!

Herkesin ilgisini çekecek bir müzik klibi hazırlamak için zengin bir kayıt firması olmanız şart değil. YouTube'tan Adnaan'ın gösterdiği gibi tüm ihtiyacınız olan, Google Earth'teki devasa uydu fotoğrafı arşivi ve 4.000 fotoğrafı bir araya getirecek bolca zaman.

Caravan Place'in Midnight parçası için hazırlanan videoda ABD'deki beton yığınlarıyla Danimarka'nın stratejik bir planlamayla dizilmiş mahallelerini karşılaştırma şansı da buluyorsunuz. Küçük bir uyarı: Hareket halindeki otomobilde başınız dönüyorsa, bu videodan uzak durmak isteyebilirsiniz.

ToposcapeToposcape
An audiovisual piece made up of over four thousand still images pulled from Google Earth, individually edited, and then manually sequenced to Midnight by Caravan Palace. The film showcases instances of environmental innovation and degradation from around the world: housing developments in Denmark designed to promote increased community, sites of deforestation in the Amazon due to cattle ranching, and the Namib desert in Namibia whose biodiversity has some of the highest levels of endemism. Song: Midnight - Caravan Palace Applications: - Google Earth Pro - Adobe After Effects CC Locations: - 0:09 New York, USA - 0:17 Namib Desert, Namibia - 0:23 California, USA - 0:28 Denmark - 0:32 New York, USA - 0:52 Saudi Arabia - 1:00 The Netherlands - 0:52 Saudi Arabia - 1:10 New York, USA - 1:18 Iran - 1:23 New York, USA - 1:29 The Netherlands - 1:32 California, USA - 1:35 Brazil

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

telif hakkı konusu nedir bu durumda?

Sen de yorum yaz