4 Büyük tarayıcıda büyük açık!

Internet Explorer, Firefox, Chrome ve Safari kullanıcıları dikkat! O kadar da güvende değilsiniz...

  • Ali Güngör
İnternet tarayıcılarda önemli bir sorun
Gizli tarama o kadar da gizli değilmiş

Internet Explorer, Firefox, Chrome ve Safari kullananlar dikkat! İnternet tarayıcınızın gizli sörf modu sizi tamamen gizlemeye yetmiyor.

Güvenlik araştırmacıları topladıkları kanıtları Usenix Güvenlik Sempozyumu'nda sunacaklar. Bu kanıtlara göre IE, FF ve Safari'de SSL kullanılırken alınan dosyalar fiziksel erişimi olan herkesin ulaşabileceği bir şekilde depolanıyor.

Sertifikalarda da çeşitli sorunlar var. Firefox da tarayıcı geçmişinin bir kısmını cert8.db dosyasında depoluyor. Yani bu özellik tanıtıldığı kadar iyi çalışmıyor. 4 büyük tarayıcı için de detaylar belirlendi, aşağıdaki PDF dosyasında (İngilizce) detayları bulabilirsiniz.

Download: Açık detayları

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Opera kullanın rahat edin. herşek tıkırında ...

opera :) 4 büyüklerin arasına girememiş burda

Hayret Ali Göngör bey İnternet Explorer da büyük açık diye vermemişiniz bu haberi ? İlginç gerçekten beni çok şaşırttınız :)

Ben Opera kullanıyorum, gayet memnunum. Eskiden de Firefox kullanıyordum. Fakat Opera kendini geliştirdi, ben de Firefox'u bıraktım. Bence herkes Opera kullansın. Alışması ilk başta biraz zor gelebilir ama alıştığınız zaman çok güzel bir tarayıcı, ayrıca internet bağlantısı yavaşsa Opera Turbo seçeneğini seçip resim kalitesini düşürerek tarayıcıyı hızlandırıyor. Neyse, umarım bu açık kısa sürede giderilir.

adamlar bu kadar bilgiyi toplayıp ne yapacaksa artık toplasınlar bakalım

Yaşasın opera!

Sanırım yapılan bir yorumda daha önceki bir habere gönderme var. Mesele daha önceki haberde kaynak olarak gösterilen Wall Street Journal makalesinin odak noktasının IE ve MS olmasıydı. IE'ye ya da başka bir tarayıcıya karşı önyargı söz konusu değildir.

banane hep açık hep açık varsın olsun salla

hey tüm tarayıcılar yolunuz açık olsun......

Farkındaysanız bi opera yok boşuna en güvenli demiyoruz (:

Operalı olmak ayrıcalıktır.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play