40 gizli Windows komutu!

Windows 7'de gizli bu 40 komut ile yapabileklerinizi görünce şaşıracaksınız...

Windows, size gösterdiği işlevlerinden aslında çok daha fazlasına sahip. Eğer tüm işlevlere erişmek istiyorsanız, komut satırına inmeniz gerekiyor. Ancak korkmanıza gerek yok, bu komutların bir çoğu size nasıl kullanılacağı konusunda yardımcı oluyor veya grafiksel bir arayüz sunuyor.

Windows arayüzü olmadan işlerimizi yapmamız şüphesiz oldukça zor ve hatta imkansız. Ancak zaman zaman hızlıca IP adresinizi öğrenmeniz, hızlıca dosya kopyalamanız, sürücüleriniz hakkında bilgi edinmeniz gerekebilir.

Windows'da gizlenmiş 40 gizli komut, galerimizde!

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Windows kullanıcıları için güzel olmuş ama Linux kullanıcıları komutlarla çok daha fazla boğuşuyor. Linux komutları için de bir makale hazırlansa olmaz mı?

bunun için uzman olmaya gerek yok. system32 klasörü içerisindeki hemen hemen çoğu çalıştırılabilir (.exe) uzantılı dosyaları komut satırında kullanabiliyoruz. araştırıldığı zaman 40 ne kelime birçok bilinmeyen komutları tespit edebilirsiniz. hatta birazda yazılımcılık varsa system32 klasörüne kopyalayadığınız bütün exe uzantılı dosyaları komut satırında kullanabilirsiniz. (etkin olarak konsol-write ve parametre kabul eden programcıklar daha rahat kullanılabilir)

gizliliği kalmamış artık bunların cümle alem biliyor artık ;)

Windows kullanıcıları için güzel olmuş ama Linux kullanıcıları komutlarla çok daha fazla boğuşuyor. Linux komutları için de bir makale hazırlansa olmaz mı?
____
bilseler hazırlarlar değil mi ? :) herşeyleri windows , o kadar reklâm ücretini microsoft değil de linux grubu ödese linux u da yere göre sığdırmazlar.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir