46 gün pil ömürlü bir Lenovo telefonu yolda!

Bu telefon iddia edilen pil ömrünü gerçekten sunuyorsa, şarj cihazınızı unutmaya hazırlanın!

  • Zeynel A. Öztürk
46 gün pil ömürlü bir Lenovo telefonu yolda!

Piller, birkaç senedir telefonların pek gelişim göstermeyen yönlerinden bir tanesi. Piyasadaki en iyi akıllı ceplerin bile çoğu zaman bir günü ancak çıkarttığı gerçeğini artık kabullenmiş durumdayız. Bu durumun farkında olan Lenovo ise piyasaya sürmeye hazırlandığı P70t telefonuyla iddiaya göre "46 gün" pil ömrü sunacak.

46 gün kulağa uçuk bir rakam gibi gelebilir, çünkü muhtemelen gerçekten öyle. Firma, bu hesaplamaları cihazın bekleme süresini esas alarak yapıyor, dolayısıyla telefonun normal kullanımda, şarj makinesine hiç bağlanmadan kaç gün dayanacağı bilinmiyor. Gizmo China'dan gelen sızıntılara göre Lenovo'nun telefonu, 4.000mAh kapasiteli bir pil kullanacak. Cihazın ölçülerinin ise 142 x 71,8 x 8,9 mm olacağı söylüyor. Karşılaştırabilmeniz için iPhone 6'nın 1.810mAh kapasiteli bir pil birimine sahip olduğunu söyleyelim.

Sızan diğer bilgilere göre P70t, 5 inç'lik 720p çözünürlüklü OGS ekran ve 64-bit mimariye sahip LTE özellikli bir işlemciyle gelecek.

P70t gerçeğe dönüşürse Lenovo'nun ilk 4.000mAh pilli telefonu olmayacak. Ünlü basketbolcu Kobi Bryant'ın tanıtımını yaptığı P780 de 4.000mAh pile sahipti.

En uzun pil ömürlü akıllı cepler hangileri? Cevap bu makalemizde!

Okuyucu Yorumları

Toplam 29 Yorum

Lumia 830'un 2200mahlık bataryasıyla bile bekleme süresi 30 gün.

saçmalık benim g3 üm var 3000 mAh bataryası var 1 gün bile zor gidiyor kaldıkı 4000 mah 46 gün gidecek 45000 mah lık lg nin telefonu var 3 güne kadar şarji gidiyor hikaye bence bu yayın bir

@20 Ara 2014 14:24 okumadığın, yada okuduğundan bişey anlamadığın okadar aşikar ki.

@20 Ara 2014 14:24 Quad core(4 çekirdek) işlemci, 2/3 GB Ram, QuadHD(1440p) ekranlı Android tabanlı bir cihazın o kadar süre gitmesi bile başarı kullanıcı tarafından yapılan konuşmalar, mobil veriler de bu sürenin azalmasına neden olur

Yav ne 46si be normal kullanimda 10 gün dayanacak telefon yapsınlar teknoloji dünyası yerinden oynar 46 günmüş peh peh peh..

Yalan dünyada ölümden başkası yalan. Ne güzel söylemiş Candan Erçetin ablamiz. ??

maksimum 2 gün dayanır.

5000 amper thl 5000 kullandim 3 gun gidiyordu normal sartlarda. Bu telefonun gidecegi 2 gun. Stand-by degerleri aldatici.

İki günü dolu dolu kullanımla cikarir

46 saat :)

Bekleme süresi demiş. Benim 2300mahlık tabletim wifi açık beklemede 12saat gitmiyo da

46 gün gitmesi için o pilin ortalama 75.000 mAh olması gerekir. 4.000mAh ney ya... 2-3 gün anca gider...

Stand BY süresi bunlar xperia z3 full şarj ile stamina modunda 2 hafta dan fazla bekleme süresi gösteriyor ve doğru gösteriyor 4000 mAh ile bu süre normal bunlara aldanmayın

Telefonu ucak moduna alip ekrani kapatip kenara atarsan e birakta bi zahmet dayansin 46 gun

Lenovo sen önce doğru düzgün pc ürette gerisini sonra düşün ibm artıkcısı seni...

En düşük parlaklıkta ultra tasarruf modunda telefona hiç dokunmadan masanın üstünde bırakırsanız evet 46 gün dayanacaktır. Bu sayede kesintisiz şekilde 46 gün boyunca eski sevgilinizin sizi aramasını bekleyebilirsiniz. Elektriklerin gitmesinden etkilenmeyecek gönül rahatlığıyla bekleyebileceksiniz. Başka türlü 4 günü bile çıkaramaz.

sanırım olağanüstü güç tasarruf modu gibi bir şeydir değilse telefonu tamamen şarj edip ekran parlaklığını en alt seviyeye çekip uçak moduna alarak bile en fazla 15 gün gidecektir bu da olağanüstü güç tasarruf moduna tekabül eder

Yahu o halde iken telefonun odundan farkı ne? Benim, şebekesi açık ve hatta mail gelince bildirim alabilmek için internete her an bağlı makineye ihtiyacım var.

4,000 değil de 40,000 mah olsa belki 46 gün dayanır

Telefonu kapalı tutsan bile bir ayda zaten batarya kendi kendini tüketir.

Hep aynı hikayeler başka bişey yok, yok şu kadar dayanıyormuş yok bu kadar pil ömrü sunuyormuş.Gördük yaklaşık on yıldır hep aynı pil batarya hikayeleri bu firmaların amacı sanırım hala pil kılıf kapak gibi yedek parçadan milyon dolarlar kazanmak için bile bile bu pil batarya konusu halletmiyorlar diye düşünüyorum.

arayınca ulaşılabiliyormu yoksa ekran açıkkenmi sadece ulaşılıyor

ekran herhalde 1,2 inç falan o kadar dayandığına göre veya renksiz ekranmı

Şarj sürecide 1 haftadır sorsan

Thl 5000 var 5000 mah zaten

kobi bryant ahahaha şaka gibisiniz

eğer yanında bir akü ile vermiyorlarsa çok zor :(

Galaxy Tab S kull başladım. Stand by da sabaha kadar %5 şarzınazalıyor. Android ile uzun pil Ömrü hayal

Sen de yorum yaz