4G'den sonra 5G ile yola devam

Turkcell, 4G'den sonra yola yine aynı kararlılıkla 5G ile devam edeceğini açıkladı.

Turkcell yola 5G ile devam edecek

Turkcell olarak, ülkemizin her köşesinde en hızlı ve en kolay şekilde iletişim sağlamak ve böylece bilgiye erişimde fırsat eşitliğine katkıda bulunmak en büyük hedefimiz. Bu motivasyonla bugüne kadar yaptığımız yatırımlarla sadece Türkiye'nin değil, dünyanın en güçlü 3G altyapısını kurduk ve 3G hızını 3 kat artırarak bugün dünyada sunulan en yüksek 3G hızı olan 63,3 Mbps'i sunabilen ilk ve tek operatör olduk.

4G'de yaklaşık 5 yıldır yaptığımız testlerle bu teknoloji ile ilgili hazırlıklarımızı tamamlarken, 5G hazırlıkları kapsamında da yönetim kurulunda yer aldığımız NGMN (Next Generation Mobile Networks)  çatısı altında Türkiye'yi temsil eden tek operatör olarak gelişmeleri yakından takip ediyor, bu konuda dünya standartlarının oluşmasına yön veriyoruz. Yeni nesil mobil iletişim teknolojilerini Türkiye ile tanıştırmayı 5G ile de sürdüreceğiz.

Yalnızca Türkiye'de değil, dünyada da ülkemizi başarıyla temsil eden bir Türkiye markası olarak, ülke menfaatlerine hizmet eden her hamleye var gücümüzle destek olmaya devam edeceğiz. Bu vizyonla her zaman daha çok çalışmaya ve daha büyük sorumluluklar almaya talibiz. Çünkü ülkemizin daima en iyisine layık olduğunu düşünüyoruz.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

63.3mbps hiz varmis. istanbul ,kocaeli, bursa, manisa, izmir , antalya, eskisehir vs. dolasiyorum. 21mbps destekli winn kullaniyorum hicbir yerde 4mbps hiz bile goremedim. 4mbps ve ustunde bir yer varsa bilen soylesin gidip bende gormek istiyorum

@28 Nisan 2015 13:09 VINN'I usb kablo ile bas istasyonunu görecek şekilde cama ya da o yöne çevirin. Ayrıca aldığınız paket 7.2 mbps olma ihtimali yüksek. Turbo bir paket alın ve tekrar deneyin sorun çözülmez ise Müşteri hizmetlerini arayın.

@28 Nisan 2015 13:09 avea isparta merkez 10 12 mbps arası lg g2 ile akşam saatlerinde ölçüm yapıldı upload 4 mbps

mantığa bak teknolojide bizden ileri ülkeler 2020 de anca geçeriz diyor. biz 2 yılda geçiyoruz.

20.5 mbit gördüm en fazla

operatörlere ve partilere göre..insanları aldatmak sevaptır. bu nedenle bol bol aldatırlar.. yıllardan beri aldatılmıyormuyuz? yalan mı?

63,3 Mbps hızı kim görmüşya :D uzaylı görmek gibi bir şey atın yalanı hadi bakalım inananı

5 yıl sonra 5g bekleyin bakalım, koreliler bile 2020 den bahsediyor türkiye mi getirecek, şaka gibi , şaşırmadık teknoloji özürlü bir ülkedeyiz teknolojinin t sin den anlamayan biri çıkıp birşey diyor ve hemen uyuluyor sözüm ona operatörler çıt bile çıkaramıyorlar

4G var diye telefon alan tüm insanların günahı ve vebali o şahsın üstüne, aslında burda 4g telefon alıp ama 4g sağlamayan sorumlulara karşı yasal hak doğuyor bence herkes kullanmali

4G 5G yi bırakında internet fiyatlarını düşürün.

Note 4 kullanıyorum. Sözde turbo internet. Hiçbir yerde 6 mbps hızı görmedim. O değilde Android 5.0a mobil tv desteklememesi çok garip.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir