4K ve 8K için yeni SD kartlar geliyor!

Bugünün popüler depolama çözümü olan SD bellek kartları için yeni standartlar geliyor!

  • Ercan Uğurlu
4K ve 8K için yeni SD kartlar geliyor!

Akıllı telefonlar, VR başlıklar ve kameralar derken, 4K ve 8K içeriklere çok çabuk adapte olacağız. Zira 8K televizyonlar duyurulmaya başlanmış durumda ve cep telefonlarında dahi 4K video kaydı yapılabiliyor. Kullanıcı noktasında da buna geçişin çok zor olmayacağı açık. Peki, depolama noktasında işler nasıl ilerleyecek? Yeni standartlar belirlenecek mi? Evet, SD kartlara yeni standartlar yolda!

SD Association'ın duyusuna göre, yeni SD 5.0 standardı geliyor. Bu standartla beraber kullanıcılara çoklu 4K video erişimi sağlanacak. Elbette 8K noktasında da çözümler sunulacak. Üzerinde V60 ve V90 ibaresi bulunan kartlar 8K içeriklere uygun olacakken, V6, V10 ve V30 olan kartlar ise 4K içerikler için tercih edilebilecek.

Henüz bilinmese de elbette kartların fiyatları yine el yakacak. Zira SanDisk'in 512GB'lık Extreme Pro'sunun fiyatının 400 dolar civarında olduğunu hesaba katarsak, yeni kartların da fiyatları hakkında aşağı yukarı bir tahminde bulunulabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Olması gerekende bu bu kartların eksik yönü işlemci si olmaşı mb yönünden iyi birdek o mhz yada iops ayarlanmaşı nakılım sandisk bunuda gerçekleştirse kopyalama değerleri kaç mb olacak

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play