5.5 inç'lik iPhone 6 için yeni dedikodu!

iPhone 6'nın büyük ekranlı modelinin tek farkı, yeni bir söylentiye göre sadece ekranı olmayabilir!

Büyük iPhone 6, daha güçlü işlemciyle gelebilir!

Önümüzdeki ay tanıtılması beklenen yeni iPhone için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Yeni bir dedikoduya göre iPhone'un 5.5 inç'lik büyük modeli, 4.7 inç'lik küçük modeldekine göre daha güçlü bir işlemciyle gelebilir.

İddianın sahibi, Cowen & Co. analisti Timothy Arcuri. Asya tedarik zinciri kontrollerini kaynak gösteren Arcuri'ye göre büyük iPhone 6, A8 işlemcinin daha güçlü bir modelini taşıyacak. Bunun yanında 5.5 inç'lik modelin işlemcisinin die boyutu, analiste göre daha büyük olacak. Dolayısıyla tek fark, saat hızlarında olmayabilir. Bu bilgi doğruysa, 5.5 inç'lik model daha fazla grafik işleme çekirdeğiyle gelebilir.

Bu dedikodular, Apple'ın yeni A8 işlemcisinin üretimini Tayvan merkezli TSMC ve Samsung arasında bölüştürdüğü iddialarını da anlamlı kılıyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

yeter artık çıksın şu telefon hergün bu iphone haberi görmekten bıktım!

@08 Ağu 2014 18:03 ben bu yorumu yapanlardan 10 gündür iphone haberi yok işin köütüsü

renkler metale işlenirse ipod serisindeki gibi mükemmel olur

Apple yaparsa en iyisini yapar çıksın inşallah ilk apple ürünüm olacak şu androidden kurtulacam....ya bir haftadır pil kalibrasyonu ile uğraşıyorum hep yanlış gösteriyor sonuç olarak..paranıza acıyorsanız 2 ayda modeli eskimeyecek telefon istiyorsan Apple....

@08 Ağu 2014 19:15 Gider dandik bir telefon alırsan, telefonu kullanmayı bilmeden root'lamaya çalışırsan bunların olması normaldir. Android ve iOS developer olarak söyleyebilirim ki Android telefonu bilgisayar gibi kullanmak mümkün, iOS'ta yapamadığım en az 70-80 işlevi en dandik android telefonda bile yapabiliyorum. Sırf kullanım ve küçücük 1 günde biten pili yüzünden uygulama geliştirmek için aldığın iPhone'u telefon olarak kullanmıyorum. Retina ekran diye millete yediriyorlar, iyi güzel ama yandan bakınca renkler mahvoluyor.

@08 Ağu 2014 23:59 Gider geliştirmek için iphone'un 4 ünü kullanırsan ekranda öyle sorunlar yaşarsın. Evet bende hem android hem ios hemde wp kullanıcısı olarak diyorumki: hiçbir sistem kötü değildir. Bir developer olarak bunu bilmen lazım. Hepsinin birbirinden üstün ve zayıf yanları vardır. Androidi bilgisayar gibi kullanabilirsin ancak biraz uğraşırsan ios'lada yapabileceğini görürsün. Doğru tweakleri bulamadığını yada acemi bir ios'cu olduğunu düşünüyorum. Hem demişsinki dandik cihaz diye; S4 9500'üm var ve gece %100 şarjım sabah kalktığımda %70 oluyor. Malesef androidin kranllarından olan samsunglar derin uykuya geçemiyor. Telefonun tüm özelliklerini kapatıp 3310 moduna alsan bile kafadan %5-10 arası şarj tüketiyor. Yani kusursuz sistem yoktur. Ancak birini yermek diğerini övmek senin gibi developer'a yakışmıyor.

@08 Ağu 2014 23:59 Ayrıca cevap yazdığın yorumun sahibi değilim. Öyle izlenim uyandırmasın...

Yaz bakalim 80 tane seyi iosta yapmadigin bi gorelim nelermis ne kadar onemli seylermis

Retine ekran aslında Lumia 520 de bile bulunan Ips Lcd ha Apple da ppi değeri daha yüksek. Mağaza konusunda Apple bir numara androidde bir uygulamadan 50 tane var 45i çop wp de 5 tane var ama 3 u en az işe yarar ios da hepsi işe yarar. Apple mağazası google gibi por*o içerik yayınlamaya izin vermiyor.

yapma be applecığım be! samsung gibi, htc gibi "mini" telefonların özelliklerini kırpma be! sana yakışmaz. sen farklısın, farklı olmalısın, farklı düşünmelisin. think different!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir