6.3.9740.0 yapı numaralı Windows göründü!

Ortaya çıkan bu yeni ipucu, Windows 9'dan gelen ilk sinyal olabilir mi?

  • Zeynel A. Öztürk
6.3.9740.0 yapı numaralı Windows göründü!

Windows 8.1 Update'ten sonra gelecek güncellemeyi çoğumuz sabırsızlıkla bekliyoruz. Bunun en önemli nedeni, güncellemenin Başlat Menüsü'nü geri getirecek olması.

Microsoft'un bir sonraki Windows güncellemesi veya sürümü için var gücüyle çalışması, şaşırtıcı bir durum değil. Ancak bilmediğimiz bir şey var: Bir sonraki Windows'un Windows 8.2 mi, yoksa Windows 9 mu olacağı... Windows 8.1 güncellemesi, yapı numaralarında sadece son rakamları değiştirmişti. Ancak uygulama log'larında ortaya çıkan bir yapı numarasındaki (6.3.9740.0) ilk rakamların değişmiş olması, daha büyük bir güncellemeyle karşılaşabileceğimizi gösteriyor. Hatta bu yapının, erken bir Windows 9 yapısı olması bile ihtimal dahilinde. Yani Windows 8'e gelecek yeni güncellemenin yanında Microsoft Windows 9 için de çalışmalara başlamış olabilir ve sızan bu yapı, Windows 9'a ait olabilir.

Bir sonraki Windows güncellemesinin Ağustos ayında ortaya çıkması bekleniyor. Microsoft'un bir sonraki güncellemeye Başlat Menüsü'nü ekleme olasılığı yüksek. Firma, bir Başlat Menüsü üzerinde çalıştığını daha önce, BUILD'de göstermişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

yok kanka bu 8.1.1.11111111111111

Hiç şaşırmam, başlatı düzeltirler Windows 9 diye piyasaya çıkarırlar :D

daha çok erken windows 9 için. daha 8 bile tam olarak oturmuş değilken windows 9 çıkarmaları microsoft'a çok büyük sorunlar meydana getirir.

Windows 9... geleceğin güç sembolü....

orada modern uygulama olan "posta" uygulaması da pencerede çalışıyor o ne iş?

@05 May 2014 15:59 Yakında böyle olacak. Geliştirici konferansında duyuruldu.

xp ve 7 den sonraki sürüm hiç hoş değil. Özellikle 7 en iyisiydi, 8 bence fiyasko. Microsoft özellikle tasarımda köklü yapılanmaya gitmeli. 8 deki gibi stabil, 7 deki gibi sade..

Sadece başlat menüsünden oluşan özel bir Windows sürümü çıkarsınlar bence. Başlatçılar doya doya kullansın.

microsoft yarrağı yemeden iş başına geçmiş bilen

@05 May 2014 18:29 Sabah sabah ne güldüm ya nasıl aştın o yorumla filtreyi :D

Bu kadar hafif makyajla ancak Windows 8.1 olur. Duvarkağıdına baksanıza Windows 8.1 duvarkağıdı resmen. Başlat menüsüne gelince piyasada böyleleri dolu zaten.

Dokunmatik ekranlı bir ultrabookum var ve 8.1 yağ gibi işliyor. Ama dokunmatik olmayınca metro başlat adamı çileden çıkarıyor.

Windows XP kalkmasın, Windows XP'nin adı Windows 9 olarak değiştirilsin. Herkes de bayılarak onu kullansın. Kesin çözüm. Şimdiden teşekkür ederim.

Arkadaş başlata niye okadar takıldınız başlat menüsü program çalıştırmak için kullandığımız bir menü ve üzerinde uzun vakitler geçirmiyoruz. Programı başlatıp işimize bakıyoruz. Ekranı kaplaması sıkıntı yaratmaz aksine ekranı daha fazla program ikonuyla doldurup özelleştirebilmemizi sağlar. Zaten yeni gelecek başlat menüsü büyüklüğü değişebilir olacak programları oraya koydukça bir de bakmışız ekranı kaplamış. Esas sorun uygulamaların pencere içinde çalışmaması ekranı kaplaması. Ekranı 2 veya 3e bölsek bile kullanışlı olmaması. Bence metro uygulamalarını aero snap özelliğiyle birleştirmeliler. Mesela uygulamayı ekranın üstüne taşıyınca ekranı kaplasın sol üste getirince sola hizalasın.

Sen de yorum yaz