6 ayda bir yeni Symbian sürümü gelecek!

Windows Mobile ve Android ile sıkı rekabete giren Symbian yenileniyor; hem de birkaç kez...

6 ayda bir yeni Symbian sürümü gelecek!
Symbian 2'nin bu yılın sonlarına doğru cep telefonlarında görülmesi bekleniyor.

Symbian Foundation, geçtiğimiz günlerde kamuoyuna yaptığı bir açıklamasında, yoğun bir program çerçevesinde yeni Symbian sürümlerini hazırlamakla meşgul olduklarını duyurdu. Her 6 ayda bir Symbian'ın yeni bir sürümünü kullanıcılara ulaştıracaklarını ifade eden şirket yetkilileri, bu program dahilinde ilk Symbian'ın bu yılın sonlarına doğru telefonlarda görünebileceğini belirtti.

Nokia

'nın kalan son hisselerini satın almasıyla yoluna devam eden Symbian Foundation'ın yeni Symbian sürümleri için hazırladığı takvim öylesine yoğun ki, şu an için Symbian grubununçok sayıda Symbian sürümü üzerinde çalıştığı dahi söylenebilir.

Bu program çerçevesinde yayınlanacak ilk Symbian sürümü, ki Symbian 2 olarak da addedilebilir, bu yılın sonlarına doğru telefonlarda görünmeye başlanacak ve S60 5.1'i temel alacak. Symbian S60 5.1 şu anda Nokia 5800 XpressMusic'te kullanılıyor.

Symbian'ın araştırma bölümünde bulunan David Wood'a göre Symbian 2'nin hemen ardından Symbian 3'ün de 2010 yılı içerisinde telefonlarda görülmesi mümkün. Symbian 4 için ise şimdilik hiçbir şey netlik kazanmış değil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Saçma. S60 sürümlü işletim sistemini güncelleyip yeni diye piyasaya sürecekler. Bence çok saçma bakalım nasıl bir sonuç çıkacak. Hayırlısı olsun.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play