6 dakikalık filmin devamını siz çekin

Microsoft, internette başlayan yarışma ile sizi kendi filminizi çekmeye davet ediyor.

6 dakikalık filmin devamını siz çekin
6 dakikalık kısa videoyu tamamlamak ister misiniz?

Microsoft, internet üzerinde ilginç bir yarışma başlattı. "Ultimate Video Relay" adı verilen yarışmada sizden istenen, çekilmiş olan 6 dakikalık bir videonun devamını getirmek.

The Cube adlı senaryoyu tamamlamak için 2 aşamadan geçmeniz gerekecek. İlk aşamada, Act I adı verilen ve önceden çekilmiş olan senaryoyu geliştirmelisiniz. Yazacağınız senaryoyu internet üzerinden gönderdiğinizde, diğer yarışmacıların senaryolarıyla birlikte değerlendirilecek ve en çok oy alanlar filme çekilecek. Sonunda da en beğenilen filmler finalist olacak.

Asıl yarışma da iste bu noktada başlıyor. 5 finaliste, kamera da dahil olmak üzere gerekli her türlü envanter sağlanacak. Finalistlerin yapması gerekense, Act II ve The Cube'un sonunu oluşturacak olan Act III'ü filme almak. Sonuçta Act I, Act II ve Act III ile birleşerek ortaya tam bir film çıkacak. 5 finalistin filmi internet üzerinden oylanacak ve en çok oyu alan yarışmayı kazanacak.

The Cube'un ilk bölümünü, yani Act I'i ödüllü yönetmen Kyle Newman çekmiş. Yarışmaya katılanları bekleyen ödüller arasında Falcon dizüstü bilgisayarlar, Sony HDR-SR11 kameralar, Windows Vista® Ultimate işletim sistemi ve Pinnacle Studio™ Ultimate yazılımı bulunuyor.

Yarışmaya katılmak veya kuralları / tarihleri öğrenmek için bu adresi ziyaret etmeniz yeterli.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Site keşke türkçe olsaydı

Ahahaha!! Yalnız Amerikan vatandaşları! Microsoftla da alakası yoh!

Aslında süper bi fikir,benim full hd cameram var.Katılmak da ise çekiniyorum.Aslında mükemmel çekim kabiliyetine sahibim ama bakalım.Hayırlısı

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir