6 düşman bir araya gelirse...

MS, Apple, Google, RIM, Amazon, HP! Her fırsatta birbirini yiyen 6 dev şimdi aynı şey için bir arada

6 düşman bir araya gelirse...

Mobil cihazlara donanımsal ve yazılımsal olarak yön veren teknoloji devleri bir araya geldi; kullanıcıların gizlilik haklarının iyileştirilmesi için harekete geçti.

Kaliforniya Adalet Bakanlığı'ndan paylaşılan bilgiye göre Microsoft başta olmak üzere Apple, Google, Research in Motion (RIM), Amazon ve HP, kullanıcıların kişisel bilgilerini kullanan uygulamalar için gizlilik kurallarında "sertleşme" sözü verdi.

Peki bu ne anlama geliyor? Daha önce, bizden habersiz mobil platformlardaki bilgilerimize ulaşn uygulamalar, artık ellerini kollarını sallayarak bunu yapamayacak. Aksi durumda ise söz konusu şirketlerin haksız rekabetten ötürü sorumlu tutulması mümkün olacak.

Twitter ve Instagram gibi programların telefon rehberlerini sunucularında sakladığının ortaya çıkmasıyla birlikte dev şirketlerin bu kararı alması pek de şaşırtıcı olmadı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

listedeki apple dışında her firmadan bunu beklerdim ama appleın böyle birşeyi yapacagını asla tahmin etmezdim kullanıcıya zerre değer vermeyen bir firma sonuçta

En başta Google ve Facebook'un yapması gerekli.

Sen de yorum yaz