64-bit Windows 7 fırtınası!

Windows 7'nin 64-bit sürümü, herkesi şaşırtarak bakın nasıl büyük bir sürpriz yaptı...

64-bit Windows 7 fırtınası!

Bilgisayar kullanıcılarının büyük bir kısmının eski donanım özelliklerine sahip sistemleri kullandığı düşünülür. Ancak Steam'in kendi üyeleri arasında yaptığı bir araştırma, bu düşünceyi ortadan kaldıracak gibi görünüyor.

Valve'ın internet üzerinden oyunseverlere sunduğu Steam servisi çapında yapılan araştırmaya göre Mart ayındaki kayıtlı kullanıcıların yüzde 53.91'i Windows 7'yi, üstelik 64 Bit sürümünü kullanıyor. Şubat ayında bu oran yüzde 42 seviyelerindeydi. Yani bir aylık zaman zarfında Windows 7 64 bit kullanımında ciddi bir artış var. Bu da kullanıcıların bilgisayarlarını yenilediğinin bir göstergesi olsa gerek.

İşletimsistei listesinin ikinci surasında Windows XP, üçüncü sırasında ise Windows 7 32 bit var.

Oyunseverlerin öncelikli tercihi Windows 7'nin 64 bit sürümü olurken, kullandıkları donanımlar ise şöyle: Yüzde 31.21'i 5 GB bellek kullanırken, yüzde 48.64'ü ise çift çekirdek işlemci kulllanıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

aynen doğru bir tespit

win 7 çok iyi 512 mb ram ile 64 bit ultimatr kullanıyorum

Ne alaka 4 gb ram pentium dual core e5300 valveye selam söyleyin 64 bit sistem kullanıyorum.

Steam baştan sona mantık dışında kalmış.
Steam demek oyun demek, oyun demek yüksek donanım demek.
Yani oyun oynayanlar en az orta seviye bir bilgisayara sahip olmaları gerekiyor. Bu orta seviye bilgisayarların adam akıllı oyun oynayabilmesi için en az 4-5 yıllık olması da gerekli. Malum 4-5 yıllık işlemcilerin çoğu 64bit işletim sistemini destekliyor.

Yeni kullanıcılar genelde laptop kullanıyorlar... Donanım desteklediği için ve fiyat farkı olmadığı için notebooklarda genelde 64 bit windows 7 bundle olarak tercih ediliyor..

windows 7 64 bit yüzünden yaşamadığım uyumsuzluk kalmadı ...

Ne var bunda tabiki 64b daha kullanışlıdır... 32b para kaybıdır...

Bende 64 bite yeni gectim yalniz kaspersky halen tam desteklemiyor 64 biti.

o yüzde 53'ün içinde olmak bana mutluluk verdi

Ustalar 64 bit, Acemiler 32 bit kullanır.

Gayet normal, oyuncu bilgisayarı dediğin yüksek donanıma sahip olur, bu sistemi tam verimli kullanmak için 64Bit bir işletim sistemi gerekir. Bu sistemin XP x64 olması sorunlu olması nedeniyle zor, geriye bir tek Win7 kalıyor..

Parası olan oyun meraklıları tabii ki 8 GB ram ile 64bit sistem kullanacak. Steam'e bakarak karar verilirse hata yapılmış olur. Bu mercedes servisine kaç şahin geliyor gibi bir şey demek..

ram kullanımı fazla olduğundan 4 ve yukarı ram yoksa 64 biti kurmanın bir esprisi yok, ama varsa kesinlikle deneyin derim, hem oğlumun hem benim pc de yüklü, o tüm oyunları rahatlıkla oynarken bende tüm programları kullanabiliyorum. çok eski programlar içinse virtual xp kurun olsun bitsin.

yüz de kaçının orjinal windows kullandığı da yazıyormu, %1 orjinal 64 bit windows 7 çıksın kafamı kırarım :)

yüz de kaçının orjinal windows kullandığı da yazıyormu, %1 orjinal 64 bit windows 7 çıksın kafamı kırarım :)

İlk çıktığı andan beri 4GB ram ve Q8400 cpu ile Win7 x64 ultimate kullanıyorum.Herkeze tavsiye ederim!

Windows 7 32-bit sürümü 3 GB üstü fiziksel bellekleri desteklemediği için oyun severlerin 64-bit sürümü tercih etmesi çok şaşılacak bir şey olmasa gerek !

Max_Real Qnx

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost