64 GB depolama alanı var; ama...

Bu cihazın 64 GB'lık depolama alanı var ama kullanabileceğiniz alan tam bir hayal kırıklığı!

  • Ender Duman
64 GB depolama alanı var; ama...

Teknoloji meraklılarının uzun süredir beklediği Surface Pro tabletler, 9 Şubat'ta piyasaya sürülecek. Surface Pro, Microsoft'un dokunmatik arabirimleri göz önünde bulundurarak tasarladığı yeni işletim sistemi Windows 8'in tam sürümünü kullanıyor. Her ne kadar heyacanla bekleniyor olsa da, Microsoft'tan yapılan son açıklamalar meraklıları üzecek cinsden: Tabletin 64 GB'lık sürümünün sunacağı kullanıcı alanı, tek kelimeyle hayal kırıklığı olacak.

Firmadan yapılan açıklamaya göre, daha önce 64 GB dâhili hafızaya sahip olacağı duyurulmuş olan temel modelde, işletim sisteminin ve uygulamaların kapladığı alan çıkartıldıktan sonra sadece 23 GB kullanılabilir alan kalacak. Yani kullanıcılar dâhili hafızanın ancak yüzde 36'sını kullanabilecekler. 128 GB'lık modeldeyse dâhili hafızanın yüzde 64,8'i yani 85 GB kullanıcının hizmetinde olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

Maşallah 40 gblık ne var acaba?

En azından usb girişi var

Yani iyi yönündende bakmak gerek demekki içi dolu dolu ve baya işlevsel olacak microsoft bu platform için nerdeyse pcleri sildi. O yüzden kötü bişey çıkcagını sanmıyorum

Microsoft un açıklamasına gerek yok ki. herhangi bir win8 yüklü pc den bakabilirsiniz ne kadar yer kapladığına :p

Microsoft ne yapmaya çalışıyor anlayan var mı ?!

Rezalet...İnsan utanır utanır o değerlerle piyasaya sürmeye.

O hâlde 256GB'ı bekleyelim.

Rezillik , resmen büyük hayal kirikligi iPad ve Android tabletlere iyi bir secenek olur diye düsünürken yanildigimi anlamis oldum.

microsoft beceremez bu tablet işini....

ALLAH akıl fikir versin...

al işte gelde ipad alma şimdi ya niye apple hariç hiç kimse tablet piyasasında adam gibi bi ürün ortaya koyamıyor anlamış değilim

Kısaca 41 gb işletim sistemi. 128-41=87gb olmalı. 85gb de yuvarlama var herhalde.

şaka gibi ya bu adamlar, yine güldürdüler beni bak...

at o zaman çöpe demekten başka birşey gelmiyor elden :/

ne işe yarıycak peki at o zaman çöpe demekten başka birşey gelmiyor elden sanırım :/

Windows 8 li hiçbirşey almam bu kadar ...

masa üstü pc ye windows 8 kurduğunda 20 gb civarı yer kaplıyor diye hatırlıyorum. 40gb ye hem windows 8 hem windows 7 yükleyebiliriz.

microsoft hala aynı hataları tekrarlıyor

Tabletlerde neden Windows Phone 8 kullanilmiyor, ona göre tablet üretilmiyor? Windows Phone 8 hem daha az alan kapliyor hemde tabletler icin ideal bir isletim sistemi. Android ve iOSden biraz örnek alsinlar. Cok akilsizca bir secim.

Sen de yorum yaz