6S bir kenara, iPhone 7 çok ince olacak!

iPhone 6S'le henüz tanışmadık ancak 2016'nın iPhone'unyla ilgili ilginizi çekecek bir iddia var!

iPhone 6S bir kenara, iPhone 7 çok ince olacak!

iPhone 6S ile muhtemelen bu Çarşamba tanışacağız ancak iPhone 7'nin özelliklerine dair bilgiler şimdiden konuşulmaya başlandı.

KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, yatırımcılara yaptığı bir açıklamada bir sonraki iPhone'un 6.0 ile 6.5 milimetre arasında bir kalınlığa sahip olacağını tahmin ettiğini söyledi. Analistlerin tahminleri genellikle elle tutulur bir dayanağa sahip olmasa da Kuo, daha önceki tahminlerindeki isabetiyle tanınıyor. Analist, 128GB'lık iPhone 6 modelini doğru tahmin etmiş, iPad'le ilgili doğru tahminlerde bulunmuştu.

Tahminler doğru çıkarsa iPhone 7, şu anki iPod Touch ve iPad Air 2 kadar (her ikisi de 6.1 mm kalınlığında) incelecek demektir. Kuo, gelecek senenin iPhone'unun ince olmasına rağmen Force Touch teknolojisinden vazgeçmeyeceğini, 2016'da çıkacak iPhone'un 2015'tekine benzer bir Force Touch yapısına sahip olacağını söylüyor.

iPhone 7'nin tasarımında büyük değişikliklerin yapılacağı düşünülüyor. iPhone 6S ise dahili bileşenlerde önemli değişiklikler olsa da, iPhone 6'nın tasarımını koruyacak.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

iPhone 6S almayı düşünüyordum, şimdi iPhone 7 çıkınca da keşke bunu bekleseydim diyeceğim, ama iPhone alınacaksa da 'S' serisinden almak gerekir o zaman 7S için 1 yıl daha bekleyeceğim, aman bu teknolojiyi gerçekten takip etmek zor.

@07 Eylül 2015 16:51 teknolojinin sonu yok çıkanı almak herzaman aynı mantık.

Pili neresine sokacaksiniz acaba

''S'' iyidir herzaman. Geleneği bozmayalım 5S ciler bu günü bekledi. 2 yıl kullanır 7S alırız. no problem.

pilden biraz daha kırparlar al sana ince telefon derler :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir