7 cep devinin en iyi cepleri kapışıyor

7 cep devinin amiral gemileri, uygun fiyatlı cepleri ve önemli modelleri, bu makalemizde!

  • Zeynel A. Öztürk
7 cep devinin en iyi cepleri kapışıyor

Apple hayranlarına göre elma logolu şirket, hala eskisi gibi ve değişen bir şey yok. Ancak Apple, Samsung, Sony ve HTC'nin baskısını giderek daha yoğun bir biçimde yaşıyor. Devlerin birincilik mücadeleri bir yana, bu makalemizde 7 cep üreticisinin en iyi cebini sizler için karşılaştırdık.

Akıllı cep piyasasının kontrolü şu an 7 büyük teknoloji şirketinin elinde bulunuyor: Samsung, Apple, HTC, Sony, LG, Nokia ve Motorola. 7 dev, ceplerinde benzer teknolojilerden faydalansalar da, onlara kendi geliştirdikleri yazılımsal ve donanımsal özellikleri de katıyorlar. Makalemizde her üretici için bir amiral gemisi, bir uygun fiyatlı hit cep ve bir de gerçek hayranlara yönelik cep olmak üzere üç cep seçtik.

7 dev üreticiden en iyi, en sevilen ve en uygun fiyatlı telefonlar, galerimizde kapışıyor!

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

iPhone dışında hepsi hikaye.

Şıklık açısında ilk sırada Nokia Lumia 920 geliyor artık bence çok değişik bir albenisi var. Stabilitede de Lumia 920 ile iPhone 5 iddialı, Galaxy S3'te hız konusunda çok yakın ikisine ama tasarım malzeme ve arayüzden kaybediyor bence. Android'in arayüzleri ve ikonları nedense Çin'de üretilen çakma bir yazılım gibi. Windows Phone ve iPhone gibi şıklığa da önem vermeliler S3 kullanıyorum ama benim telefonum diyemiyorum benimseyemedim bir türlü. Akıcılık konusunda da diğerleri bir adım önde kastı kasacak gibi duruyor S3.

HTC One X+ ve Galaxy Note II Dünyanın en iyi 2 telefonu şu an için. İşlemci gücü ve işlevsellik olarak en çok ikisi ön plana çıkıyor. Ama gelin görün ki bazı tuhaf insanlar sırf kamerası iyi diye diğer telefonları yere sokuyor. S3'cüler de bunların başında geliyor. 1.7GHz 4 çekirdek işlemci, Beat Stüdyo ses kalitesi, yine aynı ses kalitesinde kulaklık, dayanıklı dış yapısı, 64GB depolama alanı ve saniyede 4 çekimli 8MP kamerasıyla yeterince farkını ortaya koyuyor. Geriye kalanlar da eşit özellikler. Galaxy S3 1.4GHz 4 çekirdek işlemci Max. 32GB depolama alanı, gayet dayanıksız yapısı -tecrübeyle sabittir- dışında kalan özellikleri eşit gibi. iPhone 5 zaten S3'ten bir tırnak boyuyla daha iyi. Lumia 920'yi kullanma fırsatına henüz erişemedim. LG zaten almaya değmez. Yazılım güncellemelerinden dolayı yazılımsal bir hata durumunda insanın başı derde girer. Motorola ve Sony birbirine çok yakın gidiyor. Ama S3'e bile erişemiyorlar.

@26 Kas 2012 20:15 arkadaş herkesın bıldıgı şeylerı anlatma teknolojıden anlar gıbı htc onex e + koydular senn gıbı teknoloji fakırlerıne yuturdular afferın sana kasa dahıl hersey aynı karanlık ortamlarda en kötu çekım yapan kamerayıda övme emı pıl ömrunuden haber ver okadar bılıorsan s3 özellıklerıyle okadar yetenegın varsa kıyasla farkı gorrsun

Lumia 920'yi bir gün boyunca arkadaşın elinden alıp denedim, burdaki insanlar Nokia diye önyargılı yaklaşıyorlar. Stabilite, akıcılık ve hız konusunda gerçekten gözlerime inanamadım. Ben Android'imde bu akıcılığı göremiyorum açıkçası keşke o kadar para vermeseydim dedim. Gördüğüm kadarıyla bu cihazı kötülemek için eline alıp kurcalamamış olmak gerek gerçekten tebrikler asla geri dönemem dediğim Nokia iyi iş çıkarmış.

@27 Kas 2012 02:04 Katılıyorum. Arkadaşım almış, bu sayede inceleme fırsatı buldum resmen aşık oldum diyebilirim. Bir kere tasarımı zaten şık bunun yanında Windows phone 8 de bence çok stabil. Kamerasına ise diyecek hiç bir şey yok bence. Ben sony xperia s kullanıyorum 12 mp kamerası var lumianın 8.7 mp bildiğim kadarıyla yanış olmasın ama, lumia ile benim kameramı karşılaştırıyorum da böyle resmen ezildim :D ki daha önce o kadar kameramla övünürdüm. Sony'nin tasarımı da bence mükemmel hani bir telefonu bir süre kullandıktan sonra o kadar güzel gelmemeye başlar ama xperia s bana hala çok hoş geliyor ama yine de Nokia da akıllı telefonlar çıktı çıkalı dibe vursa da tasarım anlamında bence hala en iyi markalardan bir tanesi. Hele iphonelerle kıyaslanırsa. Ben bir telefon alırken ilk önce tasarımına bakarım hatta çok önemlidir benim için. İphone almıyorsam iki nedeni vardır. Bir fiyatı(ki apple'in fiyat politikasını çok komik buluyorum fanboyları sayesinde bir tutturur iki tutturur ama üçüncüde Nokia ile aynı sonu paylaşır gerçi Nokia teknolojiye ayak uyduramadığı için böyle oldu ama) iki tasarımı. İkisine de puan vermek gerekirse fiyat 10 üzerinden 1, tasarım 10 üzerinden 3.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play