8.1'de hayat kurtaran Kullanıcı Menüsü!

Windows 8.1'e henüz Başlat Menüsü gelmedi. Ama o gelene kadar, Kullanıcı Menüsü de işinizi görebilir

  • Cem Şancı
Windows 8.1'de hayat kurtaran Kullanıcı Menüsü!

Windows 8.1 kullanıcıları, işletim sistemindeki yeni güncellemelerden genel olarak memnunlar. Microsoft da sistemi geliştirmek için yeni adımlar atıyor. Windows 8 ile kaldırdığı Başlat Menüsü'nü 2014 içinde Windows 8.1'e geri getirmek de bu adımlardan biri olacak. Ancak Başlat Menüsü gelene kadar, Windows 8.1'in "Kullanıcı Menüsü'nü" kullanabilirsiniz. Bu menü, sistemi kullanmayı çok kolaylaştıran seçeneklere sahip. İşte bunlardan üçü: 

Programlar ve özellikler

İmleci sol alt köşeye getirip sağ fare tuşuna basarak veya "Windows+X" tuş kombinasyonu ile açabileceğiniz kullanıcı menüsünün en üstünde yer alan "programlar ve özellikler" seçeneği, aynı zamanda yüklü uygulamaları kaldırmaya ve silmeye yarıyor. Böylece kaldırma seçeneklerine ulaşmak için, Kontrol Paneli'ndeki sayısız simge arasında dolanmanıza gerek kalmayacak. Ancak, Metro - Modern arayüzündeki uygulamaları kaldırmak için bu seçeneği kullanmanız mümkün değil.

Görev Yöneticisi

Windows'ta Görev Yöneticisi'ne ulaşmanın klasik yolu, Ctrl+Alt+Delete tuşlarına basmaktır. Artık bu özelliğe dilerseniz kullanıcı menüsünün içindeki "Task Manager/ Görev Yöneticisi" seçeneğinden de ulaşabilirsiniz.

Kontrol Paneli

Kullanıcı menüsünde, Görev Yöneticisi seçeneğinin hemen altında Kontrol Paneli'nin kısa yolunu bulabilirsiniz. Windows 8.1'de, Kontrol Paneli'ne ulaşmanın birçok yolu bulunuyor ancak en pratik yöntemlerden biri sağ tuşla ulaşabildiğiniz kullanıcı menüsünden ilgili satırı seçmek. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

sanki başlat menüsü olmadan kılımızı kıpırdatamıyormuşuz gibi bişey olmuş... dns değiştirmek çok daha zor bunlardan :D

tamindir sitesinden iobitin startmenü8 proğramını kurdum başlat ikonunuda ayarlardan klasik modelini seçtim aynı eskisi gibi oldu.. bunlar önemlideğil hala hazırda arızalar var sistem kısayolları masa üstünde çalışmıyor uefi bios sistemindede birçok şeyi tanıtamadım win8 modunda çalışmıyor ve hala bazı oyunları yükleyemiyorum

En İyisi Windows 7

görev çubuğunu sağ tıklarsan da gelir GÖREV YÖNETİCİSİ

Her şeyi ile en üstün sistem şu anda 8.1 aksini inkar eden arkadaşlar olacaktır tercih meselesidir. Red Alert 2 oyunu çalışmıyor mesela 8.1'de. Gerçi şimdiye kadar çalışmayan bir tek bunu buldum geri kalanlar uyumluluk modu ile açılabiliyor ama Red Alert 2 kararlı çalışmıyor bir türlü ne kadar değişik sürümünü update, patch falan yüklesem de, Rip versiyonu, iso versiyonu yüklesemde yok farklı grupların kırdıklarını denedim yok olmuyor ama bunun için yani benim için en değerli oyun olmaya devam eden bu oyun için bile o yavaş ve hantal 7'ye dönmeyi düşünmüyorum. Bir kere kullanın bu hız için bazı şeylerden feragat edilebileceğini görebilirsiniz.

Yeni Windows, kesinlikle iki ayrı sürüm sunmalı: Masaüstü ve tablet... Ben, masaüstü kullanıcısı olarak, kesinlikle ama kesinlikle metro arayüzü istemiyorum! Masaüstünde kullandığım proramların işe yaramaz muadillerini istemiyorum! Umarım Microsoft'un sağlam bir medya takibi vardır da, bunları işitiyordur(?)

Metroya bu düşmanlık bedir anlamıyorum. Çok hızlı ve kullanışlı bir arayüz. Kendine göre düzenle guruplandır.

@14 Nis 2014 08:54 istemiyosan kullanma ozaman.
adam senin keyfine göremi yapacak.

xp candır gerisi heyecandır.

Sen de yorum yaz