8 ay sonra tarihe gömülecek!

Bir tahmine göre bu cep işletim sisteminin ölmesine sadece birkaç ay kaldı! İşte o 'şanssız' yazılım

  • Zeynel A. Öztürk
"MeeGo 8 ay sonra ölecek"!

Bir endüstri uzmanına göre mobil işletim sistemi MeeGo, 8 ay içinde tarihe gömülecek.

Bir MeeGo yetkilisinin TechEye'dan Tamlin Magee'ye söylediklerine göre işletim sisteminin 'hiç şansı yok'. MeeGo'nun lisans ücretini eleştiren yetkiliye göre bu parayı işletim sistemine vermek, parayı çöpe atmakla eşdeğer. Yakın zamanda yapılan Intel MeeGo konferansında da geliştiriciler arasında işletim sisteminin bittiğinin konuştuğu söyleniyor.

Intel, platformu canlı tutmak için elinden geleni yapsa da ve ne kadar para harcasa da Google, Apple ve Microsoft tarafından hükmedilen piyasada MeeGo'nun ayakta kalıp kalamayacağını zaman gösterecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Intel tasinabilir aygitlar piyasasinda basarili olmak istiyorsa HTC gibi bir firmaya parayi verip ya ortak olacak yada satin alacak sonrada IPhone gibi kendi urununu cikartacak yoksa su sartlarda piyasada 5-6 tane isletim sisteminin oldugu bir ortamda isi cok zor. Meego gercekten 10 numara isletim sistemi idi ama gerek Intelin hantal yapisi gerekse Nokia'nin yavas davranmasi ve yalnizca gunu kurtarmaya calismasindan dolayi cok gec kalinmis bir isletim sistemi oldu. Bundan 5-6 yil önce IPhone ve IOS ciktiginda Nokia'nin bunu görup ikinci yil aynen tepki verebilmesi gerekiyordu ama suanda bence yeni bir isletim sisteminden cok gercek anlamda Apple'a rakip olacak ve ayni kalitede hizmet verecek bir sirketin olmamasi.

android piyasayı ele geçirdi.
meego,bada,symbian bunlar tutunamaz üst segmentte.

Sen de yorum yaz