8 çekirdekli Galaxy S5 de olacak!

Tanıtılan Snapdragon 801'li Galaxy S5'i bekliyorsanız, küçük çaplı bir hayal kırıklığına hazır olun!

8 çekirdekli Galaxy S5 de olacak!

Galaxy S5 sonunda ortaya çıktı. Barselona'da elimize geçen model, Snapdragon 801 işlemcisine sahipti. Peki Samsung'un kendi ürettiği Exynos işlemcilere ne oldu?

Samsung'un yaptığı açıklamaya göre Galaxy S5, aynı S4 gibi iki farklı model olarak satışa sunulacak. Modellerden biri 2.5GHz dört çekirdekli Snapdragon 801'e, diğeri ise 2.1GHz sekiz çekirdekli Exynos 5 işlemciye sahip olacak.

Firma Galaxy S4'te de aynı yola başvurmuş, LTE destekli bölgeler için Snapdragon'lu, diğer bölgelere Exynos 5'li modeli sunmuştu. İki model arasında önemli bir performans farkı ise yoktu.

Türkiye'de satışa sunulacak modelin, Galaxy S4'ü örnek alırsak Exynos 5'li, sekiz çekirdekli Galaxy S5 olacağını tahmin edebiliriz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

evet dün S5 ön inceleme haberinde LG sekiz çekirdekli çıkarcek onu alcem hohoho diyen arkadaşları dansa davet ediyoruz.

simdi bunlardan hangisi daha iyi ? :D

@26 Şub 2014 12:45 Tabikide 4 çekirdekli olanı daha iyi olacaktır aynı note 3 deki gibi

Yaklaşık aynı özelliklerin Note 4 için geçerli olacağını düşünebiliriz.

Apple basın blteni hemen satışı baltalıyacak dedikoduda çıkartmış...

Samsung bana bu cihazı exiynos ile satabileceğini sanıyorsa yanılıyor!!! Ayrıca Türkiye'de LTE desteği yakında gelecek..

Samsung bu kadar iste..daha ne beklionuzz daha ne istionuuzz

zeka fışkıran bir yazı olmuş.

hiç güzel olmamış samsung s3 satışlarını rüuanda göreceksin artık s4 de s3 kadar satılmadı s3 den sonra samsung düşüşte isteyen araştırsın s4 kullanan bile görmedim çevremde iphone gibi 4-5 taklit şeklinde gider böyle

Burdan ve diger teknolojik platformlardam samsung protesto edilip s5 in satın alınmaması saglanmalıdır. Samsung un yaptigi bu uygulama hiçte hoş degil apple htc sony gibi diger firmalar neden lte li modelini getiriyorlarda samsung getirmiyor. Burada özellikle site yöneticilerine büyük iş düşüyor bu birlikteligi saglama yolunda.

8 çekirdekli çıkacakta ne olacak.İşlemci üzerindek, 8 çekirdeği kullanabilecek bir uygulma ya da herhangi bir yazılım mevcutmu.Çekirdek sayısını arttırmak tan ziyade batarya sürsini uzatmanın yolunu arasalar ya.Seneye de s6 çıkarır onuda 16 çekirdekli yaparlar kullanamdıktan sonra neye yarar.Kaldı ki Samsung S5 ile Android in en son versiyonunu getirir ve bir sonraki güncellemeyi yine veremeyecek olan açıklamayı yapar ve de herzamanki 2 adet bahanesini kullanır; S5 üzerindek, donanım gücü bir sonraki android versiyonunu kaldırmaz ya da donanımlar uyuşmazlık gösterir.Bu arada bu yazdıklarımdan dolayı beni kınayacak eksi puan verecek hatta arkamdan bir çok laf söyleyecek çok insan olacak, ben hiç birinin fanı değilim (Android, IOS ya da Win Phone 8).Kullanmış olduğum telefon yıllar önce aldığım şu anda genç nesilin hala bu telefonumu kullanıyorsun dediği Nokia N73 (Symbian OS).Herkese saygılar.

apple 2 çekirdekli çıkarıp bütün android üreticilerle dalga geçiyor 60 fps üzerinden flash uygulama kullanabiliyor samsung hala çekirdeği artırayım diyor kendisi de inanmıyordur hızının artacağına ama milleti kandırmak çok kolay

SAYIN CHİP EDİTÖRLERİ SİZE RİCA EDİYORUM ŞU EXYNOS5 LERE 8 ÇEKİRDEKLİ DEMEYİN 4 ARTI 4 DEYİN 8 ÇEKİRDEK BİRDEN ÇALIŞMIYORRR... HER ZAMANKİ GİBİ BURAYA KENDİ İŞLEMCİLERİNİ KULLANAN GELECEK

Hayal kirikligi sanki islemci yuzunden ya, cok uzulduk. 4 yildir samsung kullaniyorum s5 in tutar tarafi mi var da islemcisine uzulelim. Offf offf.

Sa m sung s serisindense note serisind yöneliyor. Bence s4 son aklı başında s ürünüydü. Artık alırsam lg alırım herhalde.

çekirdeği arttıracaklarına biraz da fındık fıstık eklesinler de ağzımızın tadı gelse.

Türkiyedeki Samsung fanlarina ne verirsen yer. S801 buraya gelmez. Exynos dayayacaklar size. 2000 tl den asagiya da gelmez. Tabi S801 hevesiyle plastik alacaksiniz. Hayirli olsun. :D Xperia Z2 bu sene akar.

801 değil 800 yanlış haber yapmayın. 801 z2'de var

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir