8 GB'lık iPhone'ların fiyatı düşüşte

Apple, iPhone ürünlerinin 8 GB'lık sürümlerinin fiyatını ciddi oranda düşürdü.

Apple, 8 GB'lık iPhone'larını piyasadan çekiyor

Avrupa'da iPhone'un fiyatının beklenmedik şekilde düşmesi kafalarda soru işareti yarattı. Fiyat düşüşlerinin 8 GB'lık iPhone modellerinde olduğu dikkat çekerken, Apple'ın 8 GB modelini gelecek Haziran ayına kadar kaldırıp, 32 GB iPhone'ları piyasaya süreceği tahmin ediliyor.

Apple'ın İngiliz ve Alman mobil network operatörleri, O2 ve T-Mobile, bu fiyat düşüşüyle ilgili kamuoyunu bilgilendirdi.

Öncelikle, T-Mobile, 8 GB'lık iPhone'ların fiyatını %75 oranında indirmiş durumda. 2 yıllık sözleşme(ayda 89 euro) yapan Alman kullanıcılar, iPhone'u sadece 99 euro'ya temin edebilecek. Benzer şekilde, iPhone'un İngiltere'deki fiyatının düşüş oranı ise %37 olarak belirtildi.

Apple, 8 GB modellerinin fiyatını aşağıya çekerek, iki ay içinde 32 GB'lık versiyonunu Apple kullanıcılarına tanıtmak istediği konuşuluyor. Bunun yanında 32 GB'lık iPhone'ların piyasaya girmesiyle, 64 GB'lık iPod'lar da kullanıcıların karşısına çıkabilir.

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

64 gb lık ipod ne demek, zaten 160 gb lık ipod lar mecvut. ipod touch denmek istenmiş olmalı.

insallah aynı sekilde bizdede duser fiyatı

iyice abarttılar bu işi haaa..32 yeter artar sonuçta harici disk olarak kullanılmasınada izin vermiyolar video lardaki gibi..sadece video müzik için aşırı fazla ve gereksiz.bunun yerine divxleri convert etmeden oynatmak için bir yol bulsalar satışları katlanır kesinlikle...

Bunu nerden bulacaz turkiyede buna windows mobile kurulabilyormu

bence yazılımını geliştirmesi daha da öncelik olmalı, açıkçası windows mobile 6.1' in kullacı arayüzü çok daha iyi görünüyor.

Henüz burada satılmaya başlanmadı ama servisinin geldiğini biliyorum.Demek ki kullanan çok kişi var.iphoneservis.com diye bir site yapmışlar bile.

şu anda almanyadaki operatörlerde böyle bir doğrulama yok
haziranda almanyada fuar var oraya gidince bakacam doğruysa kendime getirmeyi düşünüyorum

http://iphoneservis.com/ diye bir site yapmislar ama insanlari kandiriyorlar dikkat edin. Fahiş fiyatlarla tamir vs islemleri yapiyorlar ama telefon iki gun sonra tekrar bozuluyor ve yine ayni paralari istiyorlar.Tuzaga dusmeyelim..

Sen de yorum yaz

 



CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir