8 GB'lık Nexus 4: Yolun sonuna gelen telefon!

Sadece birkaç günde tükenen son partinin ardından, bu efsane cebin artık üretilmeyeceği açıklandı!

  • Ercan Uğurlu
8 GB'lık Nexus 4: Yolun sonuna gelen telefon!

Google ve LG'nin işbirliği ile ortaya çıkan Nexus 4, dalgalı giden satış grafiğine karşın, geçtiğimiz hafta fiyat etiketinde büyük bir indirim görmüştü. Google Play üzerinden 100 dolarlık indirimle satışa sunulan Nexus 4'ün 8 GB'lık sürümü, çok geçmeden tükendi.

Google Play üzerinden, 100 dolarlık indirimle 299 dolar yerine 199 dolardan satışa sunulan Nexus 4, kısa bir sürede tükenerek hem indirimli fiyattan satın alanları hem de Google ve LG'yi mutlu etmiş gibi görünüyor. Bu ilgi karşısında açıklama yapan Google, kullanıcıların ilgisinden dolayı gayet memnun olduklarını belirtti ama aynı kampanyanın yeniden Google Play'e gelmeyeceğini söyledi. Daha doğrusu, tükenen son parti 8GB Nexus 4'lerle birlikte, artık 8GB'lık modeller üretilmeyecek. 

Kısacası, şimdilik 8GB'lık model için de olsa, Nexus 4 için yolun sonu görünmeye başladı diyebiliriz. Görünüşe göre Google, mevcut modelleri satarak, beklenen Nexus 5 için "yer açmaya" çoktan başladı. Şimdi sıra, 16 GB'lık Nexus 4'lerde... Bakalım bu model için de Google'ın, Google Play kullanıcılarına bir sürprizi olacak mı?

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

16 GB'lık Nexus 4 olmaz olsa bile bu fiyata olmaz yine makul fiyatıda olsa playde indirime gelmez nexus 4 leri bedavaya dağtarak insanlarıdaha fazla izleme olanağı buldular.Hemde nexus 5 için zemin hazırlayıp zaman kazandılar .Ayrıca Apple pişmanlıktır.

@05 Eyl 2013 16:02 atma Apple izler Google izlemez nasıl izleyecek android cihaz sayısına bak anlarsın...

@05 Eyl 2013 16:02 Ayrıca Apple pişmanlıktır buna ne gerek vardi

@grezimonk ios parayla satılırken android bedava çünkü amaç kullanıcıları izleyip reklamdan para kazanmak

@05 Eyl 2013 16:02 izlemesine gerek yok google parayı telefon satışından veya insanları izlemesinden değil mağazada sattıklarından kazanır. apple da kazanıyor ama arada telefonun ücretini de yüksek tutuyor... böylece insanlar statü göstergesi olarak gidip içinde MS-DOS yeterliliğinde işletim sistemi olan telefonlar alıyorlar... bunun yanında kimsenin sizi izlemesine gerek yok, en fazla daha kişisel reklamlar göstermek için bazı veriler kullanılır... sanki devlet sırrı saklıyoruz hepimiz cebimizde...

@05 Eyl 2013 18:19 ios izlemiyor mu diyorsun? en baba izleyenlerden biri birde efsane microsoft u unutmamak lazım hemde ne parayla satıyor.

@05 Eyl 2013 16:02 apple sahibi olmamak pişmanlıktır

@05 Eyl 2013 18:19 Linux dağıtımlarıda beda dağıtılıyor onlarda mı izliyor hangi sistem milyar adet cihazı 7/24 izleyebilir?

@06 Eyl 2013 15:44 sonra 7/24 izlenmeden mahrum kalırsınız... yazık olur...

Bu kadar telefon satılıyor da bu telefonları kim alıyor. Demek ki insanlar 3 ayda bir telefon değiştiriyor. İlk telefonunu 7 yıl ikincisini 3 yıl (hala kullanıyorum) kullanan ben için baya garip bir durum.

nexus 5i sabirsizlikla bekliyorum

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play