8 Mbps'ye kadar internetin abone sayısı kaç?

8 Mbps hıza kadar internet paketi 4 aydır bizlerle. Peki ama bu 4 ayda kaç kişi bu pakete geçti?

8 Mbps'ye kadar internetin abone sayısı kaç?

İnterneti daha geniş kitlelere daha yüksek hızda sunma amacıyla Mayıs ayında, Türk Telekom tarafından İnternet Servis Sağlayıcılara (İSS) toptan olarak sunulan ve İSS'ler tarafından kullanıcılara ulaştırılan 8 Mbps'e kadar hızlı internet paketleri büyük ilgi gördüğü açıklandı. Dört ayda 8 Mbps'e kadar hızlı internetten faydalanmaya başlayan kullanıcıların sayısı 1 milyonu aştı.

Altyapı yatırımlarını sürdüren Türk Telekom, bu altyapının en verimli ve etkin şekilde kullanılması hedefiyle de çalışmalarını sürdürüyor. Müşterilerinin beklenti ve ihtiyaçlarını tespit ederek, kullanım alışkanlıklarını en iyi karşılayan ürün ve hizmetleri sunan Türk Telekom, mayıs ayı içerisinde de 8 Mbps'ye kadar hızlı internet paketlerini tek bir fiyat altında toplamıştı.

Hedef daha fazla kullanıcıya ulaşmak...

Tüm internet servis sağlayıcılara 4 GB, 6GB ve limitsiz (adil kullanım sınırlı) seçeneklerle sunulan 8 Mbps'e kadar hızlı ADSL hizmetine gelen yoğun talepten duydukları memnuniyeti anlatan Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan,"Tüketicilerimize en son teknolojiyi, kolay anlaşılabilir ve uygun fiyatlı çözümlerle ulaştırmaya devam ediyoruz. 8 Mbps'e kadar hızlı ADSL hizmeti de tüketiciler tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı. İlk ay sonunda kullanıcı sayısı 100 bini geçerken, şimdi ise 1 milyona ulaşmış durumda. Bu tarifeleri kullanıcılara ulaştıran İnternet Servis Sağlayıcıları sayesinde, daha yüksek rakamlara da ulaşılmasını bekliyoruz" diye konuştu.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 64 Yorum

8 Mbps'e kadar hızlı internet vaat ediyolar ama 15 gb kotayı gectıktan sonra sonra 512yani 16 kat dusuyorlar hızı bole bi sacmalık baska hic bir ulkede olmaz

TTNet den hiç bişey olmaz.8 mbps internet çıkardı adil kullanım diye bişey verdi.(15 gb geçince hız 512kb)=)))))

Ben buna Pek inanmıyorum çünkü tanıdığım hiç kimsenin geçmediğini biliyorum

Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan, "Tüketicilerimize en son teknolojiyi, kolay anlaşılabilir ve uygun fiyatlı çözümlerle ulaştırmaya devam ediyoruz.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hadi gülelim.Bu söze gülünür. Sn. Demircan bizle kafa buluyor herhalde.

Diğer Ülkelere göre ücretlerde kazık atıyorlar. Tabi memnun olur. Japonlar TTnet'in aldığı ücretin yarı fiyatına 47 Megabit bağlantı veriyorlar yahu. Hemde kotasız. Biz dünyada internet kullanımından kazık yiyen bir ülkeyiz. Bu konuda görüşleri var mı kendilerinin? Böyle süslü laflarla ancak acemi insanları kandırabilirler.

Ayrıca 15GB kotalı 8 MB tarifeye geçmem. 1 MB sınırsızı bırakamam çünkü ayda en az 40-50GB download transferim var.

Geçmeyelim,protesto edelim... vs deniliyordu, eğer rakam doğruysa ortaya çıkan gerçek şu ki; bazı şeylerden ders almıyor , tersine zevk alıyoruz. Herşeye evet dediğmiz sürece onlarda bunu yapmaya deva medecekler...

Valla bizde ttnetten yükselttik ama dünakşam rapidshare den dosya yüklüyorum hız bazan 25 lerekadar düştü,ben fazla bir artısını göremedim açıkcası.

geçtik geçmesie ama nerde o hız santrale 500m uzaktayım hız testi 6mbit diyo ama biz daha gerçek 1 mbit göremedik

Ben geçtim, baktım bağlantı yerlerde sürünüyor, sabit 1mp tarifesine geri döndüm. Tamamen aldatmaca.

8 Mbps'e kadar hız iyi ama 15gigabyte download yapınca 512k hıza düşüyormuş, ben 1mb ile sınırsız bağlanıyorum ama hızım çoğu zaman 1mbps değil, 512k gibi hız var, 8mbps tarifesinde 15gb dolunca 1mbps a düşen bir kampanya olsa anında geçerdim, 512k çok düşük.

ttnet yurtdışı çıkışları prime time ve gündüz yerlerde sürünüyor. Değil 8mbit adam gibi kayıpsız 4 versinler onada razıyız. Yatırım yapmayan sadece pazarlamaya ağırlık veren bir telekom şirketinden başka ne beklenirdi ki?

1 mb ye bile çıkıyor bazen..bana çok yarar sağladı

Ben 8 mb ı ilk gün gördüm
Hep 7
Bazen 6 oluyor rapidde 130 kbs
Normal serverlarda 830 kbs a kadar çıkıyor. İndirme hızı

çok hızlanmış canım ben bulgaristanda 6,5 mbps yle indirme gerçekleştiriyorum ama türkiye hala yerlerde sürünüyor 20 tl ye 32 mb hız indirme hızı 6,5 mbps ama türkiyeye gittiğimde adsl yerlerde sürünüyor bir bulgaristan kadar olamadık yani anlıycanız.

Valla bizde ttnetten yükselttik ama dünakşam rapidshare den dosya yüklüyorum hız bazan 25 lerekadar düştü,ben fazla bir artısını göremedim açıkcası.

Santrale 3 km uzaklıktayım hızım 7 megabit fakat ben 15 GB geçeli 11 gün oldu hala hızımı düşürmediler:D

15GB yetmiyor mu kardeşim 5 tane 64-bit windows 7 demek :D

Hiç denemedim çünkü 24 ay taahhüt istiyor telekom. Nie böyle bi şeye imza atayım ki ?

Bu hızı kullanabilmek için modeminde desteklemesi lazım yoksa bağlantı kopmaları yaşanıyor. Siz 8mbite geçtim diyorsunuz(Zaten sözleşmeye göre max 8 mbit)ama aslında 1mbit (belki biraz daha fazla) kullanıyorsunuz.Yani kazanan yine TT oluyor.

Ben 8 megabit kullanıyorum memnunum 512 iniyor bazen 12:00 dan sonra 8 megabite dönüyr tekrar aylık Downloadlarım 150-341 arası degişiyor.. halada 512 indiricekler :D

ayrıca bu 8 mbliğe geçenlerden de hızının 6 mbit olduğu ayrıca sabit değil kesintilerle boğuştukları sonra ttnete sorun bildiriminde bulundukları daha sonrasında ise hızlarını 2mbitte sabitledikleri bir gerçek. bu sorunu yaşayan 10 larca insan tanıyorum .

8 mbit tamamen saçmalık saçması bi kampanya . 1 mbit sınırsız çok daha "Kolay Anlaşılabilir ve uygun Fiyatlı " bi çözüm

quick.net biran önce bizim taraflara gelsede telekom tarih olsa artık.

Ben geçtim 180 gb a bişey olmadı, hız falan düşmedi

Bu safsata başladığından beri internet kullanıcı olmaktan nefret ettim. Müşteri hizmetlerini arayıp "madem kopuk kopuk internet kullanacaktık, neden ADSL kullanıyoruzki, geçerim Dial-Up a ; en azından kopunca derimki normaldir." Adamlar güya düzelttiler. Sorun halen devam ediyor.

tabiiki bölgeye göre değişiyor kontrol ettirmeden geçmeyin derim. örneğin benim oturduğum bölge merkezi olmasına ramen en fazla 4mbit i destekler diyordu. oturduğunuz hatta göre yani.

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
TTNet den hiç bişey olmaz.8 mbps internet çıkardı adil kullanım diye bişey verdi.(15 gb geçince hız 512kb)=)))))
Bugün 10:40

8mbit sınırsız tarife ayrıca var,15gb sınırı da yok ,fiyatına bir bak istiyorsan ,adil kullanım sınırını o yüzden koyuyor firma ,paketler arasında adil olsun diye .

Bence çok iy oldu ,normal bir kullanıcı 15gb'ı hayatta geçemez ,ayda 1 oyun indir 7gb ,5 tane film 3gb ,mp3 500mb ,surf 500mb ,hadi video falan da izledin 1gb ,üstüne online oyun oyna yine bitmez . Ama memleket işi gücü olmayan ,bütün günü bilgisayar başında geçiren boş beleş insanlarla dolu olduğu için kota yetmiyo .

"Tüketicilerimize en son teknolojiyi, kolay anlaşılabilir ve uygun fiyatlı çözümlerle ulaştırmaya devam ediyoruz.

"Yalaaaaan"

What dedin gülüm ?

15GB yetmiyor mu kardeşim 5 tane 64-bit windows 7 demek :D
Bugün 11:49

This is a ben kullanıyor aylık 80-130 GB arası download

önceki hızım 1024 idi 8 mgbite geçtim ama hiç bir fark göremiyorum

8 mbit'e kadar 4gb limitli kullanıyorum. Gayet memnunum hız testinde up/down: 7mbit/0,7mbit, şeklinde. Modem arayüzünde bağlantım 8096 göstermekte ve downloadum 700-850 arası genelde. Yurtdışı sunucularından download ederken sık olmasada 100-300kb/s ile karşılaşıyorum. Aynı fiyata 4gb limit yerine 6gb limit olmasını öneriyorum. Altyapı iyileştirmelerinin de artık bir düzene girmesi gerekli bazen santraller yetersiz kalıyor lütfen bunu dikkate alın.

Hikaye bu 8 mbps falan. Santral size uzak diyip 8 Mbps ye geçenlerin %90 ının hızını hemen heman 2 Mbps ye çekiyolarlar...

ben quiknet 5mbps kullanıcısıyım.. çayyolu ankarada oturuyorum..
5mbps nin hakkını veriyor.. şimdi 10mbps 29tl bizide aktaracaklar 10 a..
ttnet 8 mbps ye KADAR interneti ile biryere varamaz.. arkadaşlarım burda ttnet 8 mbps ye geçti en fazla 4mbps alıyorlar.. :D ben ise 5 de 5 ve aynı fiyat

alt yapı olsa niye 15 gb sınır koysunlar. 8mb hızlarla 15 gb çabucak dolacağı için 512k ya düşecek böylece alt yapı zorlanmamış olacak. ttneti tebrik ediyorum mükemmel bir fikir. seto

Ttnet millete nasıl iyi bir hizmet sunarım diye değil nasıl kandırırım diye düşünüyor Türkiye interneti en pahalı ve en yavaş ülke bide üstüne kötü bağlantı koşulları

zaten 8 mbit kampanyası tam bi kandırmaca şuan en iyisi 50 tl lik sınırsırsız 1mbit

çoğunuz 15 gb ile ilgili yazmışsınız bn hiç kullanmadım ancak kotasız olan bir şeyde bu bir saçmalık kesinlikle soğudum bu ttnet den

ben direkt uydunete geçtim:)) 1mb hızla 8 gb'lık download yapıyodum. o da kotalı olduğu için kastığımdan. 8mbit gören olmamış anlaşılan ama olsa bile kotayı fazla fazla aşardım sınırsız evdekilerin hesabına uymuyo (ki ne kadar sınırsız olduğu tartışılır) uydunetten 1mbit sınırsız aldım istediğimi indiriyorum rahat rahat.

quicknet ne yazık ki olduğum yerde (ziverbey) yok. olsa bir saniye düşünmeden sabit lelefon operatörünü hayatımdfan silerim.

hızı ben de 8 Mb tarifesine çıkardım ama 2 mb hız sınırını hiç aşamadı, 1MB limitsizken 105 KB donwload hızı vardı, şimdi en gazla 210 kb civarı

allah beni sabit telefon oepratörüne mecburiyetten kurtarsın.

bu kampanya başladığından beri bizim 4 mbit bağlantıdan bir türlü eski verimi alamadık

Ben bu sorunlari dile getireli 1 aydan fazla oluyor ;)
http://www.chip.com.tr/blog/skrespin/telekom-ve-koli-genis-ban-t-d-internet_3426.html

Yalın ADSL de çok anlaşılır bir uygulama oluyor :) ama Telekom verdiği sözü tutmuyor, önce sabit telefon aboneliğinin şart koşulmasını kaldırma sözünü tutsunlar. Yazın kaldıracaklardı noldu, herşey uyutma üzerine kurulmuş

bunların yarısı bu pakete aldatılarak geçirilenler, geçen gün ttnet'ten araya callcenter görevlisi hanım 8mbps adil kullanımlı pakette kota olmadığına yemin bile ediyordu. sizinki şark kurnazlığı kota değil adil kullanım.

Ya kardeşim 1 haftadan daha kısa bir sürede 15GB dan fazla dosya indiren biri olarak 15GB 'ı geçmem halinde hızımı 1024 mps'nin altına indireceklerse 8 de 50 mps hız onların olsun bana 1024 mps hız yeter 56k larıda gördük ben memnunum 1024 sabit hızdan

quiknet 10 mBit sınırsız kullanıyorum canavar gibi =)

beni telekomdan arayıp 8 mbit e geçermisin hattınız destekliyor dediler.tamam dedim. ama 1 hafta boyunca hız halka aynıydı. tekrar aradığımda hattınız desteklenmiyor dendi. üstelik bunu yaparken sadece destekleyip desteklemediğine bakıyorlar.yani ne kadar hız artırmı olacağı konusunda bi fikirleri yok

100-300 diyorsunuz hız zaten en yüksek o kdar hız 512 ye düşse 100-150 olck 512 le alakası yok bence bende sınırsız yapıp geçcem :D

sadece gazeteleri okuyan, bi okey atayım diyen, bikaç site gezeyim diyenler için çok iyi bir seçenek...

15gb neki 3 günlük internet kullanımı benim için :D

Uydunet derim başka birşey demem buna cevap olarak :) 8mbit fiyaskosuna anca gülünür geçilir başka birşey yapılmaz. İstatistikleri de yayınlasalar ya, kaç kişi 8mbit başvurmuş verebildikleri hız ne çıkmış ortalama olarak 2-3 ü geçeceğini sanmam. Yoğun ilgi oldu şu kadar kişi başvurdu demekle bitmiyor iş sen ne kadar hız verebildin o başvuruya onu söyle :)

8mbit olayı tamamen kandırmaca, başka seçenek olmadığı için katlanıyoruz. denize düşen yılana sarılır misali.

temmuz upload: 16,191 GB
temmuz download: 125,608 GB

8 mbps e kadar paketim

hızım: http://www.speedtest.net/result/511113467.png

8 den aşşağı düşmüyor 512 hiç görmedim gayette adil kullanıyorum :D

idm ile download yaparken 850-900-950 arasında gidip geliyor

mahallede quicknet olsa hemen gecerim

adil kullanim nedir ne kdr sacma bisiydir zaten sinirisz alan insanlar 15 gb i 1mb baglanti ile bile 1 haftada cok raat doldururlar ben 4 mb sinirsiz kullaniyorum evet pahali ama 430 kb. aylik 120-250 gb arasi rahat indiriorum ruh halime gore deisior sInIrLI limitsiz internet die bisiyide bir bizim ulkemizde uygulanmistir heralde

valla 8 mbit yasal kullanım vs. hepsi kandırmaca bi kere düştüm pişmanım 2 yıl tahhüt imzalamak zorunda kaldım ve bağlantı hala 50k-60k larda sürünüyor 700k-800k ya çıkması lazımken, ne zaman kurtaracak bu devlet, insanını bu yasal hırsızların elinden...

limitsiz (adil kullanım sınırlı)

Tam komedi ya.Ağlanacak halimize gülmek diye buna denir.

8 Mbps'e kadar hızlı ADSL hizmeti: 56K dan bile yavaş benim bağlantı

olay bende pek dediğiniz gibi değil kesinlikle üzerinde düzenleme yapılmamıştır
img193.imageshack.us/img193/3916/8mbps.jpg

quiknet'e geçmeyi düşünüyorum. bıktım bu ttnetten

999.999 kullanıcı kandırmacaya geldiniz. diğer +1 kişi olarakta "beni ittiler" daha doğrusu ah salak kafam diyorum başka birşey demiyorum. ağlanacak halime güleyim bari :)

şu internet hızlarının yavaşlığına şaşırıyorum. uydu cihazı ve çanak antenle bütün kanalları en net biçimde kesintisiz izleyebiliyoruz değil mi? uydudan anlık veri kapasitesini bir düşünün hele. ama aynı şekilde internetten kanal seyretmeye kalktık mı görüntü berbat ve yavaş. şu ttnet te millete iyilik yapmak istiyorsa bıraksın şu kablo döşeme saçmalığını da masrafsız olarak bize tamamen uydu netten en hızlı biçimde internet sağlasın. ellerinde imkan var ama, millet faydalanacak diye olmaz. ttnet'in canı çıkar o zaman. yapsınlar tek tarife ve hızlı uydunet,bakalım millet onları nasıl alkışlayacak? ama nerde. onlara övgü değil, para lazım. yazıklar olsun. hadi para lazımsa lazım. o zaman adam gibi interneti hızlandırın da aldıklarınızı size helal edelim. şu anda bizden aldıklarınız haram zehir zıkkım olsun diyorum. halbuki yeraltına fiber optik kablo döşeyip bir dünya masraf açacağınıza, uydunet'ten kesintisiz ve hızlı interneti yaygınlaştırsanız ne olur? milyonlarca insan aynı kanalı seyrediyorken bile kanallarda donma ya da kesilme nasıl olmuyorsa, internette de kim ne kadar veri indirirse indirsin kesinti, duraklama olmaz. biz de her istediğimiz uydu kanllarının veri hızında seyreder ya da indiririz. o zaman internette verileri sıkıştırıp indirilmeye hazır hale getirmeye de gerek kalmaz. çünkü internetin kendisi zaten canavar gibi hızlı olur. neyse,,,,,,, ben yine olmayacak duaya amin diyorum ...

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
....
bıraksın şu kablo döşeme saçmalığını da masrafsız olarak bize tamamen uydu netten en hızlı biçimde internet sağlasın. ellerinde imkan var ama, millet faydalanacak diye olmaz. ttnet'in canı çıkar o zaman. yapsınlar tek tarife ve hızlı uydunet,bakalım millet onları nasıl alkışlayacak?
....
uydunet'ten kesintisiz ve hızlı interneti yaygınlaştırsanız ne olur? milyonlarca insan aynı kanalı seyrediyorken bile kanallarda donma ya da kesilme nasıl olmuyorsa, internette de kim ne kadar veri indirirse indirsin kesinti, duraklama olmaz.
....
Dün 10:51

Çok uzun olduğu için kısalttım.
1- TV yayınlarını yüksek kalitede milyonlarca kişi izlese de sorun olmaz çünkü her kullanıcı için ayrı bant genişliği yoktur. Örneğin bir yayın 20 mbps ile veriliyorsa uydudaki veri akışı 20 mbps dir.

2- Uydudan kişiye özel açılacak genişbant internetin maliyeti kablodan çok daha yüksek olacaktır.

3- Uydudan yayın izlerken kullanılan donanım sadece alıcıdır. Uydudan gerçek anlamda kablodan bağımsız internet almamız için uyduya veri göndermeye de ihtiyaç vardır ve bu verici donanımların maliyeti de yüksektir. Bu sebeple Avrupadaki bir çok uydudan internet hizmeti tek yönlü çalışır. Yani gönderimi kabloya bağlı internetten, indirmeyi uydudan gerçekleştirir.

4- Türkiyede Uydunet markasından bahsediyorsanız bu hizmet uydudan verilmemektedir. İnternet bağlantısı için Kablo TV altyapısını kullanır. Evinize kadar gelen coaxial kablo (bildiğimiz anten kablosu) ile bağlanırsınız.

5- ADSL tarifelerini savunmuyorum. Mümkünse (eğer bölgenizde kablo TV varsa) daha uygun olan ve sizi telefon hattı aboneliğine zorlamayan uydunete geçebilirsiniz.

=tek tarife ve hızlı uydunet=
----------------------------
bu kelimenin altını kalın harflerle çiziyorum. bana cevap yazacaklar bu kelimeye dikkat etsinler. çünkü her kullanıcıya ayrı ayrı değil, bütün kullanıcılara genişbant internet sağlansın diyorum. tıpkı uydu kanallarında olduğu gibi.
bir de uydudan kanal seyrederken sadece alıcı kullanırız demiş bir arkadaş. evet. alıcıyı yapan vericiyi de yapar. bunun maliyeti de bir kereye mahsus ve kısıtlı olur.
şimdi hangi mantıkla bunun maliyeti kablo döşemekten daha pahalı olur demiş anlayamadım. çünkü kablo döşenirken asfaltın bir bölümü kırılıp, döşeme yapıldıktan sonra da tekrar aynı yere asfalt yama atıldığını biliyorum. bunun bütün türkiye'de ne kadar büyük maliyetlerle gerçekleştirildiğini bir düşünün. kıyası bile münkün değil.kaldı ki bunun da maliyeti bizim cebimizden çıkıyor. yazık değil mi?
hem varsın hızlı uydunetin maliyeti yüksek olsun diyelim. ne çıkar? bu masraf bir kereye mahsus yapılır ve bizler de adam gibi hızlı internete gireriz.
bir de şunu merak ediyorum. uydu kanallarının frekans maliyeti kanallara ne kadara mal oluyor. yüzlerce büyük ve küçük kanal bunu karşılayabiliyorsa ttnet te bunu rahat karşılar diye düşünüyorum.

Bu kampanya çok komik. Aylık 50Tl ve de adil kullanım diye bir şey ortaya atmışlar 15 GB'tan sonra 512 Kb oluyor internet hızı. Yani kotalı interneti bir nevi bu şekilde pazarlıyorlar. Hem bu adil kullanma deyimi de hiç hoşuma gitmedi eğer ben o hizmete para ödüyorsam sınırsız ise istediğim kadar indiririm başkasının herhangi bir şey indirmemesi beni bağlamaz ki!

Bu komediler devam ettiği sürece teknolojiyi adam gibi kullanamayız. Burada bu kurumları takip edip fiyatları makul olarak dünya standartlarında düzenleyecek bir kuruma ihtiyaç var. Ve bizlerde görmemiş gibi internete saldırmayalım ki fiyatlar değişsin, insin...

arkadaşlar bende geçtim ama şimdi memnun değilim kimseye tavsiye etmem 15 gb geçtim internet çok ağır işliyor bi siteye 1 dk'da giriyor.fazla memnun değilim.... o yüzden tekrar 1 mbps'ye döneceğim hem sınırsız hem isteğiğim kadar indiririm internet hızıda yavaşlamıyor.... 8 mphs'ye sakın geçmeyin.... 1 mphs'ye davam en ideal olanı bu:) şu anda sıkıntı yaşıyorum biligisayarı bile açmak istemiyorum gerisini siz düşünün....):):):):):):)

bende 8 mb ye geçtim downloadı 25 kb de yapıyo nasıl oluyo bende anlamadım 1 mb deyken daha hızlıydı

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir