8GB RAM'li telefon LeEco Le2S sızdı!

Android'li telefonların RAM canavarlığında son noktayı, önümüzdeki ay bu telefon koyabilir!

  • Zeynel A. Öztürk
8GB RAM'li telefon LeEco Le2S sızdı!

Android'li telefonlar PC'lerimizdeki RAM miktarına ulaşmaya çoktan başladılar. Piyasada 6GB RAM'li telefonlara rastlamanız mümkün, ancak Çinli üretici LeEco bunu da bir adım ileriye taşımak istiyor.

Fotoğrafları yeni sızan ve GizChina tarafından paylaşılan LeEco Le2S, piyasadaki en son amiral gemisi telefonların iki katı belleğe, yani 8GB RAM'e sahip. 5,5 inç'lik kavisli ekrana geldiği söylenen telefonun Snapdragon 820'nin güncellenmiş bir sürümü olan ve yüzde 10 daha hızlı çalışan Snapdragon 821 ile geleceği iddia ediliyor.

GSM Arena'nın iddiası doğru çıkarsa garip isimli LeEco Le2S, önümüzdeki ay tanıtılabilir. Tanıtım tarihi gelene kadar tüm bu teknik özelliklere şüpheyle bakmakta fayda var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Birde 512 gb hafıza olsa tam olur. Bu arada gta 5 kaldırır mı?

tamam anladıkta bukadar ram neden? Nereye gidiyor bu cihazlar? Biraz saçma olmaya başladı.

@16 Ağustos 2016 00:31 Ram, sabit diskten daha hızlı çalışır. Bu sebeple ram ne kadar çok hafızasında veri tutarsa cihazın genelide o kadar hızlı çalışır. Yüksek ram bu sebeple önemlidir.

@16 Ağustos 2016 10: Ram hizlidir ama ne is yapacagiz ki anlik bu kadar ram ihtiyaci olacak. Oyundan oyuna gecis mi yapacagiz. Autocad mi, Photoshop mu kullanacagiz yoksa?

@16 Ağustos 2016 10:06 Hhaklısın ama ram disk ten daha fazla güç tüketir. Yani bütün uygulamaları ramde kayıtlı tutarsan hepsi arka planda açık kalacağı için şarz dayanmaz.

@16 Ağustos 2016 00:31 bence son derece gereksiz bukadar ram.

@16 Ağustos 2016 17:04 Sen alışmışsın bir uygulamayı kapatıp başka uygulama kullanmaya. Benim buna hiç ihtiyacım yok. Hiç bir uygulamayı kapatmıyorum. Şarjımda 24 saat yetiyor. İnternet sürekli açık. Bu daha çok telefon ile alakalı. Ben S7 kullanıyorum hiçte problem yaşamıyorum. Ayrıca ramde tutmasının şarja etkisi yok denilecek kadar azdır. Bu kanıtlanmış bir mevzudur. Artık bırakın bu goygoyu "ramde tutunca şarjdan gidiyor" :) yok öyle bir şey yani.

android telefonlar gümbür gümbür 8-10 çekirdekli işlemcilerde var canavar

Leeco max2 de super telefon 3500-5000 tl lık tıranları wzıp gecıyor yek kotu tarafları ısınma sorunları 300$ satıldıgını dusunursenıZ pek kale alınacak gıbı degıl cıft hat vs zaten cok ustunduler sımdı ucusa gecıyorlar bu arada xıaomo mı5s de beklıyorum

4 gb ram dan sonrasi gereksiz ki pc de bile gereksiz 8 gb ram var pc de ama en fazla kullandigm 3gb oda oyunlarda

@16 Ağustos 2016 02:50 Yav he he he...

pc de biri 3gb yetiyo demiş bana 16gb zor yetiyo

o değilde benim note 3'te 3gb ram var ama nedense 2. hep dolu. Diğer yandan 2 gb ramlı g2ninde hep 1gb dolu. Düz mantık devam edersek muhtemelen 8gb ramın yarısından fazlası dolu olacaktır. :D

Sacmalayin bakalim nere kadar

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play