"Ay Ayakkabısı" Olarak Ünlenen 9 Ayakkabı Modeli!

Büyük firmaların ürettiği, "Ay Ayakkabısı" olarak ün salan dokuz büyüleyici ayakkabı modeli... Hepsi yazımızda!

New Balance x Ministry of Supply "MOS NB 574"

New Balance x Ministry of Supply "MOS NB 574"
Ministry of Supply (New Balance x Ministry of Supply "MOS NB 574")

"MOS NB 574" ayakkabıları, en iyi ay inişi ayakkabıları unvanı için Nike'ın Lunar90 SP'lerine rakip olabilir. New Balance, bu ayakkabılar için giysi mağazası Ministry of Supply ile beraber çalışarak, Apollo 11 ay görevinden pek çok görsel ipucu alan bir çift üretti. Ayakkabı, dokusundan desenine pek çok noktası ile Ay'ı anımsatacak şekilde tasarlanmış durumda.

Vans x NASA SK8-Hi "Space Voyager Black"

Kith (Vans x NASA SK8-Hi "Space Voyager Black")

Spor ayakkabılardan bahsedildiğinde Vans'tan bahsetmemek olmaz. Firma, Apollo 11'i onurlandırmak için üst seviye SK8-Hi ayakkabılarının tamamen siyah deri üst yüzeyli astronotları anan parçalar ile özel bir sürümünü üretti. Ayrıca Vans, ayakkabı, giysi ve aksesuarlar içeren "Space Voyager" teması ile bütün bir koleksiyonu da üreterek uzay ilhamını bir adım daha ileri taşıdı.

Mercer "W3RD NASA Apollo 11"

Mercer Amsterdam (Mercer NASA Apollo 11)

Mercer Amsterdam diğerleri ile – Adidas, Nike, New Balance veya Vans – aynı tanınmışlığa sahip olmayabilir ama marka, en şık ay inişi temalı ayakkabılardan birini üretmiş durumda. Armstrong ve Aldrin'in uzay giysileri düşünülerek tasarlanan "W3ED NASA Apollo 11" ayakkabılar beyaz, mavi ve kırmızı renkleri ile canlı bir hisse sahipler. Ayrıca yan üst kısmında da küçük bir NASA logosu bulunuyor. Ancak bütün bu detayların belki de en iyisi, burun kısmının yakınına gizlenmiş 28.5729° N, 80.6490° W koordinatları olabilir. Bu koordinatlar, Apollo 11'in fırlatma yeri olan Kennedy Uzay Merkezi'ne ait.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz