iPad 2 hakkında bilmeniz gereken her şey!

Apple'ın geçen hafta patlattığı tablet bombası iPad 2 hakkında bilmek istediğiniz her şey burada!

Boyut ve yapı özellikleri

Boyut ve yapı özellikleri

iPad 2, selefinin 9.7 inçlik boyutunu koruyor, ancak farkedilir şekilde daha ince ve daha hafif. 8.8mm kalınlığındaki tablet, iPhone 4'den bile daha ince ve yaklaşık 590 gram ağırlığı ile orijinal iPad'den daha hafif. Entegre hoparlör ve mikrofon sayesinde ses ve giriş çıkışı mümkün hale gelirken 3.5mm kulaklık girişi sayesinde etrafınızı rahatsız etmeden müzik dinleyebiliyorsunuz.

Yeni ön ve arka yüz kameralarını cihazın sağ üstünde bulunan anahtarı kullanarak açmak veya kapamak mümkün. Ses düğmeleri tabletin sağ tarafında bulunuyor. Ses düğmelerinin yanında ise ekran yön kilidi veya ses kesme tuşu olarak ayarlanabilen bir düğme var. Giriş düğmesi ise orijinal iPad'deki gibi alt orta konumda duruyor ve boyutu da hemen hemen aynı.

iPad 2, beyaz ve siyah olarak iki renkte satışa sunulacak. iPhone 4'ün tersine, beyaz iPad için fazladan beklememiz gerekmeyecek çünkü çıkış tarihinde hazır olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

işim olmaz ipad2 ile. daha ince diye daha iyi özellikler sunan bir başka tabletten neden vazgeçeyimde bunu alayım.

iPad 2 en iyisi bir kere apple bu konuda uzman olduğunu kanıtladı bile.
bence alınmalı

ipad 2 balonunu patlattı desek daha doğru olur. ama grafik olarak gerçekten iddialı, bir tek grafik performansını merak ediyorum ama 512 mb toplam sistem belleği ile pek bir şey yapamaz.

Diğer markalar daha ipad 1'e rakip olamadan adamlar ipad 2'yi piyasaya sürdü. samsung nal toplamaya devam edecek

A dan Z ye diye birsey yokki.

Ipad 1 den 3-5 farki var oda kucuk seyler. Ipod Touch in buyugu, USB yok Itunes olmadanda bir ise yaramiyor.

Eeee ozaman ne ise yarayacak ipad...

ciktigi haftasonu 1 milyon satmis. ipad'in ilk 28 gunde bir milyon sattigi dusunuldugunde bu buyuk bir rakam; zaten bu sene icin tablet piyasasinin %61'ine sahip olmasi bekleniyormus:

Böyle cahil cahil yorumlara bayılıyorum yaaa.
512MB ram ile pek bir şey yapamazmış? Hadi yaa? Sen işletim sistemleri hakkında ne biliyorsun ki? Hangi işletim sistemi kaynakları daha verimli kullanıyor biliyor musunuz? Android'in doğal bir işletim sistemi olmadığından haberiniz var mı?

iOS'un 512mb ram ve 1.0Ghz lik işlemci ile yapabildiği işi Android'in yapabilmesi için en az 1GB ram ve 1,5ghz hızında işlemciye ihtiyaç duyduğunu, bunun sebebinin Android'in dalwik üzerinde kodları realtime compile ederek çalışması olduğundan haberiniz var mı? Yani senin anlayacağın dilde: Android sanal bir makine üzerinde çalıştığından dolayı yüksek işlem gücüne ihtiyaç duyduğunu biliyor musun?

Bunların hiç birinden haberin yoktur ama iş sallamaya gelince mangalda kül bırakmazsın ki; Android kullanıcılarının %99 u yukarıda söylediğim şeyden habersizdirler. Senin gibi sallar dururlar.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir