iPad 2 hakkında bilmeniz gereken her şey!

Apple'ın geçen hafta patlattığı tablet bombası iPad 2 hakkında bilmek istediğiniz her şey burada!

Depolama, bağlanabilirlik ve iOS 4.3

Depolama, bağlanabilirlik ve iOS 4.3
16GB, 32GB ve 64GB'lık kapasite seçenekleri bulunuyor

Depolama

iPad 2 üç entegre depolama boyutu seçeneğiyle geliyor: 16GB, 32GB ve 64GB. iPad 2'de SD veya microSD biçiminde genişletilebilir bellek slotu beklenenler arasındaydı ancak bu gerçekleşmedi.

Bağlanabilirlik

Orijinal iPad'de olduğu gibi, iPad 2 piyasaya sürüldüğünde iki modele sahip olacak: 'Sadece Wi-Fi' modeli ve 'Wi-Fi ve 3G' modeli. Wi-Fi, 802a/b/g/n standardını desteklerken, 3G modeli UMTS/HSDPA/HSUPA (850, 900, 1900, 2100 MHz); GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz) standartlarını destekliyor. İki model de Bluetooth 2.1 ve EDR teknolojisini destekliyor.

iOS 4.3

iPad 2 ile birlikte iOS'un yeni sürümü 4.3 de ortaya çıkacak. Bu sürümde yeni uygulamalar yanında iPad'de de bazı geliştirmeler yapılmış. Safari tarayıcısında bulunan Nitro Javascript motoru artık iPad'de de var ve bu sayede sayfalar daha çabuk yükleniyor. iTunes Home Sharing ile masaüstü iTunes'a veya diğer iOS cihazlarına kablosuz olarak akış yapmak mümkün olacak. iPhone 4 kullanıcıları iOS 4.3 ile bir WiFi hotspot oluşturabilecekler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

işim olmaz ipad2 ile. daha ince diye daha iyi özellikler sunan bir başka tabletten neden vazgeçeyimde bunu alayım.

iPad 2 en iyisi bir kere apple bu konuda uzman olduğunu kanıtladı bile.
bence alınmalı

ipad 2 balonunu patlattı desek daha doğru olur. ama grafik olarak gerçekten iddialı, bir tek grafik performansını merak ediyorum ama 512 mb toplam sistem belleği ile pek bir şey yapamaz.

Diğer markalar daha ipad 1'e rakip olamadan adamlar ipad 2'yi piyasaya sürdü. samsung nal toplamaya devam edecek

A dan Z ye diye birsey yokki.

Ipad 1 den 3-5 farki var oda kucuk seyler. Ipod Touch in buyugu, USB yok Itunes olmadanda bir ise yaramiyor.

Eeee ozaman ne ise yarayacak ipad...

ciktigi haftasonu 1 milyon satmis. ipad'in ilk 28 gunde bir milyon sattigi dusunuldugunde bu buyuk bir rakam; zaten bu sene icin tablet piyasasinin %61'ine sahip olmasi bekleniyormus:

Böyle cahil cahil yorumlara bayılıyorum yaaa.
512MB ram ile pek bir şey yapamazmış? Hadi yaa? Sen işletim sistemleri hakkında ne biliyorsun ki? Hangi işletim sistemi kaynakları daha verimli kullanıyor biliyor musunuz? Android'in doğal bir işletim sistemi olmadığından haberiniz var mı?

iOS'un 512mb ram ve 1.0Ghz lik işlemci ile yapabildiği işi Android'in yapabilmesi için en az 1GB ram ve 1,5ghz hızında işlemciye ihtiyaç duyduğunu, bunun sebebinin Android'in dalwik üzerinde kodları realtime compile ederek çalışması olduğundan haberiniz var mı? Yani senin anlayacağın dilde: Android sanal bir makine üzerinde çalıştığından dolayı yüksek işlem gücüne ihtiyaç duyduğunu biliyor musun?

Bunların hiç birinden haberin yoktur ama iş sallamaya gelince mangalda kül bırakmazsın ki; Android kullanıcılarının %99 u yukarıda söylediğim şeyden habersizdirler. Senin gibi sallar dururlar.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir