Pahalı ya da ekonomik: İşte upgrade rehberi

PC'nizin yaşlı donanımı "benden bu kadar" mı diyor? Öyleyse şimdi zaman upgrade zamanı...

En iyisi hangisi?

En iyisi hangisi?
Upgrade: En iyiyi alıp 5 Sene dokunmadan kullanmak mı? İki sene ortalamayla idare etmek mi?Upgrade: En iyiyi alıp 5 Sene dokunmadan kullanmak mı? İki sene ortalamayla idare etmek mi?

Tercih yaparken, CHIP dergisinden ekran kartı testlerini kaçırmayın.

Süper: Zotac GTX 295 muhteşem bir ekran kartı ve bütün oyunları yağ gibi çalıştırıyor, geniş ekranlarda da sağlam performans sunuyor. Oyuncuysanız harcadığınız her kuruşa değeceğine emin olabilirsiniz.

Detaylar ve fiyat için buraya tıklayın

Ekonomik: ATI, Nvidia'dan çok daha fazla seçenek sunuyor ve bu da daha geniş bir fiyat aralığı demektir. En pahalının biraz altındaki modellere bile bakarsanız, bu alışverişten muhtemelen bir ATI ile çıkacaksınız demektir. Pişman da olmayacaksınız çünkü Sapphire Vapor HD 4850 1GB gibi ekran kartları hem satın alırken, hem oyun oynarken yüzünüzü güldürecektir.
Detaylar ve fiyat için buraya tıklayın

Alternatif: Listeyi ATI hakimiyeti altına almış durumda. Yeni bir Nvidia ekran kartı akını bu durumu değiştirirse ortalık şenlenebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

msi 770-c45 anakart amd955 be 3,2 işlemci sapphire 4830 1gb ekran kartı 3gb ddr3 bellek 1,5tb+250 gb seagate harddisk gigabyte 550w power supply 2 adet dvd rw kart okuyucu 19 inch samsung monitör nasıl sistem

wouu manyak sistem :D

Çok iyi bir makale olmuş tebrikler.
Ama süper sistem gerçekten çok pahallı maal oluyor. Eğer çok sağlam bir maaşınız varsa ve teknoloji manyağıysanız süper seçenek olan parçaları toplayabilir hatta daha iyisini bile yapabilirsiniz. Ancak ekonomik seçenek bile baya pahallıya geliyor. Bence önemli olan tek marka pc alan arkadaşları uyarmaktır çünkü parçaların kalitesine değil marka adına para veriyorlar kesinlikle bundan uzak durulması gerek. Bu yazıda kendi parçalarını toplamakta zorluk çeken arkadaşlara iyi bir rehber olur diye düşünüyorum.

eskiden hatırlarım power supply listede olmazdı artık oda listelere girer olmuş :) yakında kasanın vidalarınında performansa etkisi olursa hiç şaşırmicam :)

Power supply'nin etkisi var atabiki ama eskiden hiç koymazlardı :) Artık kasaların şeklinide koyacaklar :) Çok yakında.. :)

"Bir zamanlar kral Nvidia'ydı. Hala çok iyi modelleri olsa da taht bugün AMD'nin sahip olduğu ATI'ye ait."

amd phenom x4 950 be iyi işlemci fiyat/performans olarak

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir