A harfi 1.400 damla mürekkepten oluşuyor!

"A" harfinin 1400 damla mürekkepten oluştuğunu biliyor muydunuz? İşte şaşırtan yazıcı gerçekleri!

A harfi 1.400 damla mürekkepten oluşuyor!

"A" harfinin 1400 damla mürekkepten oluştuğunu biliyor muydunuz ya da bir mürekkep püskürtmeli yazıcının enjektörünün insanın bir saç telinin 1/3 genişliğine denk geldiğini?
 
HP ile Farklı Versiyonlarınız Etkinliği'ne katılan Thom Brown,  HP mürekkepleri ile ilgili daha pekçok ilginç gerceği uygulamalı olarak anlattı.
 
HP'nin Mürekkep Profesörü, kaliteli baskı çözümlerinin kişiliğinizi yansıtmanız ve 'Farklı Versiyonlarınız'ı yaratmanız için size nasıl yardımcı olabileceğini gösterdi.
 
HP'nin Mürekkep Profesörü Thom Brown, 19 Eylül tarihinde Yapı Endüstri Merkezi'nde yapılan etkinlikte HP'nin kaliteli baskı teknolojisini 'Farklı Versiyonlarınız'ı oluşturmanız için nasıl kullanabileceğinizi açıkladı.
 
Thom yaratıcı projeler ve fotoğraf çalışmaları yaparken, kimliğinizi ve benzersiz tarzınızı yansıtıp, anılarınızı canlandırırken üstün kaliteli yazıcı, mürekkep ve kağıt kullanımının işinizi ne kadar kolaylaştırdığını da gösterdi.
 
Thom, etkinlikte HP'nin endüstride lider mürekkeplerinin ardında yatan bilim ve inovasyonu sergilemek için yeni interaktif mürekkep laboratuvarını kullandı. Kendisi ayrıca kaliteden ödün vermeden baskı maliyetini azaltmanın pratik tüyolarını da katılımcılarla paylaştı.
 
HP mürekkepleri sadece renkli su olmaktan çok daha fazlası
 
HP Orijinal mürekkeplerini yaratmak çok zamana ve paraya mal oluyor. HP'nin canlı renklerini ve uzun ömürlü baskılarını oluşturmak için çok uzun bir araştırma süreci, hassasiyet ve bilimin gücü gerekiyor. Bu üstün kalite, kendinizi tam anlamıyla ifade edebilmenizin yanı sıra fotoğraflar, dergiler ve defterler aracılığıyla değerli anlarınızı hak ettikleri güzellikte saklamanızı sağlar.

HP mürekkepleri hakkında bazı gerçekler

HP mürekkepleri hakkında bazı gerçekler

• 15cm x 10cm ebadında standart bir fotoğraf 35 milyon damla mürekkep içerir.
• 12 punto Times New Roman'la yazılmış sadece "A" harfi 1400 damla mürekkepten oluşur.
• Bir mürekkep püskürtmeli yazıcının enjektörü o kadar küçük ve girifttir ki, boyutları insanın bir saç telinin 1/3
genişliğine denk gelir.
• Enjektörün, mürekkebi sayfaya püskürtürken sağladığı isabet oranı, bir üzüm tanesini 30 katlı bir binadan aşağıdaki kaldırıma konuşlandırılmış hareketli bir kovanın içine atarken gereken isabet oranı ile hemen hemen aynıdır.
• Her yeni HP mürekkebini mükemmel hale getirmek için 3-5 yıl arasında süre ve 1000 kadar prototip formülü gerekir.
• HP mürekkeplerinin formülasyonu, uygun kalite ve güvenilirlik için bir düzine bileşenden oluşur.
• HP geçen 20 yıl içinde 100 farklı mürekkep geliştirmiştir.
 
Düşük kalitede alternatifler kullanarak zamanınızı ve paranızı riske atmayın

• Thom'un mürekkep laboratuvarı deneyleri HP'nin orijinal mürekkeplerini, yeniden üretilmiş ve yeniden doldurulmuş kartuşlarla kullanırken oluşan baskı deneyimini kıyaslıyor.
• Etkinlikte yapılan testler, HP mürekkepleri ile fotoğraf kağıtlarının canlı renkler ürettiğini, yeniden doldurulan ve yeniden üretilenlerin ise, kısa yoldan sonuca gitme yöntemiyle sıklıkla mürekkebin değerini düşürdüğünü ve kötü sonuçlar doğurduğunu gösterdi.
• HP mürekkeplerinin maliyeti geçen yıllar boyunca düşerken kalite, hız ve hassasiyeti de gelişim gösterdi. Bu gelişim ise HP'nin bilim ve inovasyona yaptığı yatırım sayesinde yaşandı.
• HP Orijinal mürekkebinin "gerçek değeri", bir kartuşun fiyat etiketindeki olası en düşük fiyattan çok daha fazlasını ifade eder.
• HP Orijinal mürekkepleri ve fotoğraf kağıtları, yeniden doldurulabilen önde gelen kartuş mürekkep markalarından 50 kat daha uzun ömürlüdür.
• HP, mürekkeplerini ve kağıtlarını bir bütün olarak iş görebilecek şekilde ve basılı fotoğrafların solmadan on yıllarca dayanabilmesine olanak tanıyacak kalitede tasarlıyor.
• BuyersLab araştırması, HP Orijinal mürekkep kartuşlarının, tekrar doldurulmuş ya da yenilenmiş alternatiflerine göre daha iyi bir güvenilirlik ve kağıt verimi sağladığını gösteriyor. Yeniden doldurulmuş mürekkeplerin test edilen yüzde 40'ından fazlası kullanım sırasında başarısız oldu ya da kutudan defolu çıktılar. Araştırma ayrıca HP Orijinal mürekkep kartuşlarının, test edilen yeniden doldurulmuş kartuşlara göre ortalama yüzde 50'den daha fazla baskı yaptığını ortaya koydu.
 
HP Ink Advantage ile daha az harcayıp daha fazla baskı yapın

İster çocukların en son okul projesini, ister bir iş raporunu yazdıracak, isterseniz de en yeni sanat ve meslek projelerini yaratacak olun, HP Ink Advantage serisi size öncekine nazaran istediğiniz kadar sayfayı aynı fiyata iki kat basma özgürlüğü verir.

Kaliteli HP ürünlerinin yenilikçi serisi evde ve ofiste baskı almayı hem ekonomik hem de kolay bir süreç haline getirir.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Püskürtmeli yazıcı mı kaldı, baş belası mürekkep kullanınca hemen bitiyor kullanmazsan kuruyor, ne rezillik çektirdi bize...

Yoğurdum ekşidir diyen olmaz.

HP yazıcı işinde çok iyi ama yinede kimseye yaranamaz...

şuan yazıcıda hem kalite hem ucuz mürekkep derseniz marka belli:HP

iki kartuşu nerdeyse bir yazıcıdan daha pahalı satan ve artık yazıcıyı satarken içine yarım kartuş koyan ve data kablosu koymayan tek şirket hp değil belki ama en başı çekeni olduğunu söyleyebiliriz

bireysel kullanıcıda hp mürekkepler büyük farkla öndeler. canon ve epson yazılıcılarımda asla hp'deki kaliteyi bulamadım. xerox desen zaten uzaktan yakından alakası yok. fakat kurumsal işlerde hp kartuşları çok pahalı. büyük baskı işlemleride hp baskı makinaları artık tekel durumda fakat mürekkep hala çinden ithal ediliyor. arada büyük fiyat farkları var.

mürekkep püskürtmeli yazıcılar muhtemelen kullanıcısına sorun çıkarmak için icat edilmiş. Şahsen kendi yazıcımın düzgün çalıştığına çok nadir şahit oldum. o yüzden insanlar hala nokta vuruşlu karakter vuruşlu yazıcıları kullanıyor.

Epsonun tank tipi ni kullanmadiniz galiba. 120 tl ye 4 renk ama 6500 syf renkli 4500 syf siyah iso degerinde baski adeti. Hpde ise 500ü gecsin de göreyim. Birak toner de alamaz bu rakamlari

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir