ABD'deki Topeka şehrin adı nasıl Google oldu?

Gelmiş geçmiş en garip Google haberlerinden biri: Bu koca şehrin adı nasıl Google oldu?

  • Ümit Öncel
ABD'deki Topeka şehrin adı nasıl Google oldu?
Google'a hoş geldiniz...

Google yaşantımıza şekil vermeye devam ediyor. Ama ABD'nin Kansas eyaletindeki Topeka şehri sakinleri için daha büyük değişimler söz konusu. Çünkü şehrin 79 yaşında valisi Bill Bunten, Topeka şehrinin adını Google olarak değiştirdi!

Bu şaşırtıcı değişikliğin sebebi ise kafayı daha hızlı internete takan ve ABD'de özel bir fiber optik alt yapı ile çok hızlı internet bağlantısı sunma peşinde olan Google'ın ta kendisi. Google yakın zamanda ABD'de bu çok hızlı internet bağlantısını test edecek bölgeler aradığını duyurmuştu. Topeka valisi ise bu fırsatı kaçırmamak için elinden gelenin fazlasını yaptı ve şehrin adını Google olarak değiştirdi.

Tabi ki bu değişikliğin yasal olarak gerçekleşmesi pek mümkün görünmüyor. Fakat kısa bir süre için de olsa şehrin Google olarak adlandırılması mümkün. Topeka'nın tarihinde bunun bir örneği de var. 1998 yılında şehrin valisi olan Joan Wagnon, Topeka ismini Pokemon'un ABD'ye gelişini kutlamak için ToPikachu olarak değiştirmişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Seni seçtim pikachu !! :D neler ile uğraşıyor insanlar ya.

Yakında devletlerde isim değitirmesin United Google Republic :D

Hahaha, bizim ülkede olsa "acaba nasıl vergi alsak yau bu yeni hizmetten?" diye düşünürdük.. :D

Çocukluğumuzda haftalık çıkan TOM MİKS diye bir çizgi roman vardı. Oradaki Topeka kasabası burası aynı Topeka mı acaba...!!!

acaba Google aynı internet deneyimini İstanbul' da verecek olsa, Sayın Valimiz İstanbul ismini kısa süreliğine İsgoogbul yaparmıydı...???

yada Adana için AdGoogna... aynı adsense der gibi...

aslında ismim Cauffee, sanki Coffee gibi söylenişi (Yeşil Yol filmi)

hizmeti bana da versin bende ismimi Edgoogle Çiftsense olarak değiştirmeye hazırım... ama kota fala koymayacak haaa...!!!

saygılarımla...!!!

türkiyenin herhangi bir ilinde yapılsa halk sokaklara dökülür. birleşmiş millet kavramının anlamı bu olsa gerek

Hehe, vur kafasına Google!

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play