ABD eski Dışişleri Bakanı yönetim kurulunda!

ABD yönetiminin eski ve tartışılan bir ismi, dev bulut depolama servisinin yönetimine girdi!

  • Cem Şancı
ABD eski Dışişleri Bakanı yönetim kurulunda!

ABD'nin eski Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Irak işgali sırasındaki politikaları nedeniyle zamanında çok büyük eleştiriler almış ve saldırgan tutumu nedeniyle dünya çapında tepkiler toplamıştı.

Condoleezza Rice şimdi de dünya çapında internet kullanıcılarının tepkisini topluyor zira bulut depolama servisi Dropbox, Condoleezza Rice'ın şirketin yönetim kuruluna katıldığını duyurdu.

Prism skandalı nedeniyle ABD'deki teknoloji şirketlerinin CIA, NSA gibi örgütlere bilgi aktardığı suçlamaları ABD ve dünyada yüksek sesle dile getirilirken, ABD'nin gizli servisleriyle yakından ilişki içinde olan eski bir ABD bakanının Dropbox gibi, herkesin en mahrem ve kritik belgelerini saklayan bir internet servisinin yönetimine geçmesi, tüm dünyayı tedirgin etti.

Drop-Dropbox (Dropbox'u kullanmayı bırakın) isminde bir web sitesi protesto olarak yayına başladı ve kısa sürede büyük ilgi topladı. Ayrıca Twitter'da da aynı kampanya #DropDropbox hashtag'i ile başladı.

Daha önce Mozzilla'da da Anti-gay kampanyalarına destek veren bir yönetici CEO olduğu için büyük kıyamet kopmuştu ve CEO istifa etmek zorunda kalmıştı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Nostalji sitesi oldunuz, eski haberleri yeni gibi veriyorsunuz durmadan, ayrıca bu mesajı da yayınlamayacaksınız biliyorum.

@14 Nis 2014 14:20 sana güzel cevap vermişler yayınlayarak

Batsın dropbox

şu siteye adam gibi telnolojiden haberi olan saçma yalan yanlış troll haberleri ve teknoloji ile alaksız konular açan "cem şancı " adındaki kişiyi atın .

Drop-Dropbox (Dropbox'u kullanmayı bırakın) Başka söze gerek yok.

Sen de yorum yaz