ABD Meclisi Google'ı Huawei Konusunda Uyardı

Amerikalı politikacılar, Google'ın Huawei ile ortaklık kurmasını önlemek üzere uyarıda bulundular!

ABD Meclisi Google'ı Huawei Konusunda Uyardı

ABD meclis üyelerinin eleştiri ve uyarılarına rağmen Google, Çinli teknoloji devi Huawei ile birlikte yürüttüğü çalışmaları korudu. Huawei'nin Amerika piyasası üzerindeki etkinlikleri, ABD ulusal güvenliğinin çiğnenme korkusundan dolayı fiilen dondurulmuş durumda. Ayrıca Çinli markanın telefonları Amerika toprakları içerisinde çok zor bulunuyor, çünkü devlet kurumları sürekli olarak markayı engellemeye çalışıyor.

Reuters, bazı Cumhuriyetçi ve Demokrat milletvekillerinin endişelerini dile getirmek için Google CEO'su Sundar Pichai'ye yazdıklarını belirtti ve şirketin ABD Savunma Bakanlığı ile 'Proje Maven'in AI ortaklığına katılmadığını ancak Huawei ile çalışmaya devam ettiğini söyledi.

İddiaya göre mektupta şunlar yazıyordu: "Google'ın, askeri ve teknoloji şirketleri arasındaki uzun ve verimli bir işbirliği geleneğini sürdürmek istemediğinden pişman olsak da, Google'ın Çin Komünist Partisini ABD ordusundan daha çok desteklemeye istekli olduğunu görmek bizi daha fazla hayal kırıklığına uğrattı."

Google sözcüsü Andrea Faville verdiği demeçte ise düzenlemeyi savundu ve güvenlik sorunlarının önemsiz olduğunu söyledi:

"Birçok ABD şirketi gibi, Huawei de dahil olmak üzere dünya çapında düzinelerce OEM (üretici) ile anlaşmamız var. Bu sözleşmenin bir parçası olarak Google kullanıcı verilerine özel erişim sunmadık, ayrıca sözleşmelerimiz kullanım verileri için gizlilik ve güvenlik korumaları içeriyor."

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

bence artık tüm tlf firmaları birleşip abd den bağımsız lisansları abd ye bağlı olmayan bir işletim sistemi için çalışmak zorundalar yakında huwaı ve diğer firmalara da yaptırım yaparlarsa şaşırmam o yüzdem tüm tlf firmaları birleşmeli abd dekiler hariç yeni bir işletim sistemei üzerinde çalışamak zorunaddalar.yoksa zte gelenler diğer firmaların başına da gelicek bak huwai bile durdurmaya çalışıyorlar çünkü applenin düşüşü başladı yavaş yavaş.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost