ABD'den "QuickTime'ı kaldırın" uyarısı!

Windows'ta bu yazılımı halen kullananlardan biriyseniz, onu hemen kaldırmanızda fayda var!

  • Zeynel A. Öztürk
ABD'den "QuickTime'ı kaldırın" uyarısı!

ABD İç Güvenlik Bakanlığı, QuickTime for Windows'un artık Apple tarafından desteklenen bir yazılım olmadığını söyledi ve kullanıcılara yazılımı hemen kaldırmaları uyarısını yaptı. Bunun hemen öncesinde güvenlik firması Trend Micro da yazılım içerisinde iki önemli sıfırıncı-gün açığının bulunduğunu söylemiş ve "QuickTime for Windows'u hemen kaldırın" uyarısında bulunmuştu.

Trend Micro'dan Christopher Budd, açıklara yönelik aktif bir saldırı gözlemlemediklerini, ancak potansiyel saldırılardan korunmanın tek yolunun QuickTime'ı kaldırmaktan geçtiğini söyledi.

Apple, sorunla ilgili herhangi bir onarım yayınlamazken, QuickTime 7 Pro sahiplerinin yazılımı kaldırmadan önce kayıt anahtarını bir yere not etmelerini istedi. Firmanın artık desteklemediği yazılım için böyle bir şeyi neden istediği bilinmiyor.

ABD İç Güvenlik Bakanlığı'nın çevrimiçi tehditleri izleyen "United States Computer Emergency Readiness Team" adında özel bir takımı bulunuyor. Takım, iki sene önce benzer bir uyarıyı Java ve Internet Explorer için yapmış, IE'ye yönelik uyarıda "Microsoft yama yayınlayana kadar IE'yi kullanmanızı önermiyoruz" demişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

bizde milletin kimlik bilğileri çalınır bakan bişey olmaz der ama bizden duyarlı ve bilinçli olmamızı söyler saçma sapan bir durum

QuickTime ne loooooooooo ? Şuan bizim win10 lar da var mı ?

@16 Nisan 2016 11:59 Yüklemediysen yok ! Adobe premier yada after effects programları kullanıp '.mov' uzantılı dosya oluşturmuyorsan senin için gereksiz. "LO!"

Bi tek QuickTime'ın mı sıkıntısı var ? Ha diğer programlar da da benzer durum söz konusuysa neden açıklama yapmıyorlar ? ( bu iki yüzlülük değilmişim ? ) Sanki kullanıcıyı düşünüyormuş gibi biz güncelleşmeyeceğiz artık silin programı demek ne güzel

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost