ABD'li bir adam, telefonu ile evlenmeyi mantıklı buldu!

ABD'li bir adam, inanılması çok güç bir işe imza attı; çok sevdiği telefonu ile evlendi!

  • Levent Öztürk
ABD'li bir adam, telefonu ile evlendi!

Dünya'daki ilginç evliliklere bir yenisi daha eklenmiş durumda. ABD'li Aaron Chervenak, bütün ilişkilerini düşünerek hangisinin en derin ve en uzun süreli olduğunu merak etmekteydi. Bütün düşünmenin sonunda aldığı karar ise, telefonu ile sahip olduğu ilişkinin en fazla derinliğe sahip olan olduğuydu.

Peki kendisi, telefonuna onu sevdiğini nasıl gösterebilirdi? Bazı kişiler telefonlarına en azından koruma amaçlı kılıflar takabiliyor. Ancak bazı durumdalar bu, bir sevgi gösterisinden ziyade bir hakarete dönüşebilmekte. Bu yüzden de Chervenak, düşüncesinde sonuna kadar ilerlemeyi tercih ederek, telefonu ile evlenmeye karar verdi.

Chervenak'ın 1 Haziran tarihinde yayınladığı evlilik videosunda cümleler şu şekilde: "Eğer kendimize karşı dürüst olursak, telefonlarımızla pek çok duygusal seviyede bağ kuruyoruz. Teselli için, bizi sakinleştirmesi için, uyutması için, düşüncelerimizi rahatlatmak için ona dönüyoruz."

Tabii ki bu düşünceler çoğu kişi için geçerli olmayabilir. Hatta pek çok kişi, telefonların günümüzdeki en büyük dikkat dağınıklığı kaynağı olduklarını ve pek bir rahatlama sağlamadıklarını düşünmekte. Ancak Chervenak, bu sakinlik ve rahatlık yüzlerinin "bir ilişkinin en önemli özellikleri" olduğuna inanmakta. Bu yüzden de Little Las Vegas Şapeli'ni arayarak, niyetini belirtmiş. Şapelin sahibi Michael Kelly'nin KTNV-TV'ye söylediğine göre kendisinin ilk tepkisi büyük bir şaşkınlık olmuş. Ancak daha sonra Chervenak'ın isteğini yerine getirmeye karar vermiş.

Seremoni de bu şapelde yer aldı. Damat bir smokin giyerken, "gelin" beyaz bir kılıf giydi.

Telefon, bir iPhone gibi gözükmekte ancak Chervenak bu konuda bir açıklama yapmış değil. Açık bir şekilde gözükebilen şey ise, Chervenak'ın telefonunu bir dişi olarak gördüğü. Doğal olarak bu evliliğin yasal olduğunu söylemek pek mümkün değil. Nevada'da (Las Vegas) bile bu durum geçerliliğini korumakta.

Ancak Chervenak, cansız bir cisimle evlenen ilk kişi değil. Daha önce de Japonyalı bir adam bir video oyun karakteri ile evlenirken, Koreli bir adam da bir yastık ile evlenmişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

Tel parayla, beyin bedava tercih işte ...

Tövbe tövbeeee :))))

@30 Haziran 2016 17:57 Bu ülkede tavukla, köpekle, Merkeple nikahsız evlilik yürütüloyor, tövbe tövbe yok, adam legal dünyaevine girmiş buna da pek şaşırmamak lazım aslında.

Balayında ne yapacak acaba telefon ile?

Atın beni denizlere, Eşekler size kalsın...

Gerdek gecesinde ne yapcak bu adam?:) Şaka bi yana günümüzdeki saçmalığın haddi hesabı yok artık.Kıyamet yaklaşmış ben bundan bunu çıkardım.Bir delinin yapmayacağı hareketler.Hatta delinin bunu yapana 'deli' diyeceği hareketler.Zannımca bu adam(?) kendince popüler olmaya çalışıyor.

@30 Haziran 2016 23:08 sorduğun soruya bak, şampanya açacaklar, tornavidasını çıkaracak telefonun coverini çıkaracak, soyacak, tuşlarına nazik dokunuşlar derken halvet olacaklar. :D

Çok merak ediyorum. Bu adam telefonun neresiyle ilişkiye girecek?

@01 Temmuz 2016 02:42 lighting girişiyle ya da kulaklık girişi. Ama iphone adamı dc ile aldatmıştır :)

@01 Temmuz 2016 02:42 haklı bir soru, ya sim kart yuvası ya şarj yuvası. :D

Bende oyun laptopuma evlilik teklif ettim ama o kabul etmedi :)

@01 Temmuz 2016 02:47 ''Nasıl kız pardon laptop tavlanır'' kitabını oku bi daha dene, olmadı 7 bela Hüsnü filmindeki taktikleri bir bir uygula

Atını seven kowboy oluyorda bu niye olmasın?! :D

Evet gerçekten böyle bir şey var, insanların eşyalara bağlılık duymasına (sadece cinsel yönden değil aynı zamanda duygusal yönden) objectophilia deniyor. Erika Labrie’de 3 sene uğraştan sonra kanuni olarak Eiffel kulesi ile evlenerek Erika Eiffel adını almış. (Nasıl oluyorda oluyor 1)

2) Bali adasında 18 yaşındaki Ngurah Alit bir inekle yakalanır. Hakimler inekle evlenmesine karar verir damat düğün günü kaçar 3) 2006 yılında Sudanlı Charles Tombe keçiyle yakalanır ve mutlu son 4) Avustralyalı Joseph Guisoo labrador cinsi köpeğiyle evlenme fikrinin bir gün parkta köpeğini dolaştırırken bir evlilik seremonisine denk gelmesiyle aklına düştüğü söyleniyor. Her ne kadar evlilik kanunen geçersiz olsa da yapılan evlilik töreni tamamıyla gerçekti (Nasıl oluyorda oluyor 2)

5) Eija-Riitta Berliner-Mauer cansız bir objeye karşı aşkını ilk açıklayan kişiydi. Küçükken televizyonda bariyerini gördüğünde aşık olduğunu, yıllar içinde hep ziyaretine gittiğini ve en son 1979’da evlendiğini belirtiyor.6) Uwe Mitzscherlich hasta ve 15 yaşındaki kedisini veterinere götürdüğünde acı haberi alır, kedisi astım hastası ve aşırı şişmandır bu yüzden fazla zamanı kalmamıştır. Uwe bunun üzerine aralarındaki ilişkiyi resmiyete dökmeye karar verir törenle çift dünyaevine girer (NOO 3)

7) Yastığının üzerinde hayran olduğu anime karakteriyle beraber sarılarak yatan, sonra restoranlara ve parklara götürmeye başlayan Lee Jin-gyu 2008 yılında yastığıyla (ya da kılıfıyla) evlenmeye karar verir. 8) Sharon Tendler İsrail’de yunus parkında bulunan Cindy adlı yunusa ilk görüşte aşık olduğunu söyler. Yunusu 14 yıl boyunca görmek için sürekli yunus parkına giden Sharon en sonunda eğitmeni vasıtasıyla yunusa evlenme teklif eder ve törenleri havuz içinde gerçekleşir.(Nasıl oluyorda oluyor)

Ben haberi değil katılımcıların yorumunu garipsedim. Bizim ülkemiz dahil her türlü nesneye fetişist gibi tapınanlar, cep telefonuna, otomobiline bir insana duyduğu sevgiden daha ötesini besleyen insanlar var. Bu durum Objectophilia diye tanımlanıyor! Buna şaşırmıyorlar adam dürüstçe sevgisini belediye nikahı ile deklare etmiş vay efendim nasıl zifaf olacak üzerinde kafa yormuşlar. Belki platonik aşk yaşayacaklar onların özelinden bize ne, bize düşen ömür boyu saadetler dilemektir. :-)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost