ABD'nin Gizemli Zararlı Algılama Projesi

ABD hükümetinin gizemli bir zararlı algılama projesi üzerinde çalıştığı ortaya çıktı!

ABD'nin Gizemli Zararlı Algılama Projesi

ABD Deniz Kuvvetleri, yeni bir zararlı algılama projesi üzerinde çalışmaya başladı. Yüksek Güvence Bilgisayar Sistemleri Merkezi (CHACS) adlı gizemli proje, Deniz Araştırma Laboratuvarı'nda Bilgi Teknolojileri Bölümü'nde geliştiriliyor.

Rapora göre CHACS'nin ağ güvenliği araştırma bölümü, MalSee adlı bir gelişmiş zararlı algılama projesi üzerinde çalışıyor. Projenin akademik ve sektör ortaklarıyla birlikte yürütüldüğü belirtiliyor. Proje üzerinde çalışan ortaklardan biri olan Kaliforniya merkezli Mayachitra, zararlıyı algılamak için "görme, duyma ve diğer işlevlerden" faydalanmayı amaçlıyor.

Firmanın hızlı algılama teknolojisinin mevcut algılama yöntemlerine göre 1.000 kat daha hızlı çalıştığı iddia ediliyor. MalSee, sinyal işleme, desen algılama ve derin öğrenme yoluyla zararlıları bugünkü yöntemlere kısayla daha hızlı algılayabiliyor.

Mayachitra, siber suçlara karşı yapay zeka ve derin öğrenme gibi gelişen teknolojilerle çalışan Deep Instinct, Sentinel One ve Cylance gibi firmalardan yalnızca bir tanesi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Comodo kullansınlar, hiçbir sorun yaşamazlar! Hele hele gönderdiğim onlarca süper özelliğin hayata geçmesinden sonra! Gelecekte Comodo'nun Linux için de süper bir CIS çıkaracağını düşünüyorum. Comodo ile geleceğin sistemi Linux konusunda yapacağımız çok işler var...

Bu konuda kafa yoran ve bu teknolojiyi dahiyane gerçekleştiren çalışanlar yine kodlamayı el altından bir dönem sonra illegal kendisi pazarlıyor. Anlayacağın bir kısır döngü var işin içinde. Çoğu veri sızıntısının ana sebebi işyerinde dolgun ücretle çalıştırılmayan veya kısa yoldan köşeyi nasıl dönerim diyen sorumsuz sorumlulardan kaynaklanıyor. Et kokmasın diye tuzlarsın ya tuz kokarsa ne yapacaksın?! De fakto, hırsız kasanın başında oturuyor veya bankanın müdürü diyebiliriz .

Sen de yorum yaz