AccuWeather, Sanal Gerçekliğe Adım Attı!

AccuWeather, Gear VR ile birlikte, hava durumunu tahminlerini de sanal gerçeklik ortamına taşıdı!

AccuWeather, Sanal Gerçekliğe Adım Attı!

Ünlü hava tahmin uygulaması AccuWeather, belki de sokağa çıkmadan önce en sık göz attığımız uygulamalardan biri. Anlık olarak hava tahmini yapan ve bunu başarılı şekilde ölçümleyen AccuWeather, bu konudaki bilgi ve birikimini sanal gerçeklik dünyasına da taşımaya karar vermiş. Uygulamasını sanal gerçeklik dünyasına aktaran AccuWeather, Samsung Gear VR'la ziyaret edilebiliyor.

Samsung Gear VR cihazı üzerinden 360 derecelik hava tahmini yapabilen AccuWeather, elbette sanal dünyaya has birtakım farklılıkları da uygulamaya dahil etmiş. Hava tahmin raporlarını okurken, öte yandan o an farklı noktalarda yaşanmakta olan hava durumlarını görsel olarak ziyaret edebiliyor veya daha önce yaşanan hava olaylarının yüklenen 360 derecelik görüntülerini izleyebiliyorsunuz. Mesela Colorado'da yaşanan bir tornadoyu görüntüleyebiliyor, Afrika'daki yağmur ormanlarını ziyaret edebiliyorsunuz.

Peki, uygulamayı nereden edineceksiniz? AccuWeather uygulaması şu an Oculus Store'dan ücretsiz olarak indirilebiliyor. Hemen indirip Gear VR ile denemenizi öneririz...

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir